Кожна п’ята компанія в Україні внесла до Держреєстру дані про своїх бенефіціарів

На сьогодні зареєстровано 1 млн 66 тис. юридичних осіб і кожна п'ята компанія надала до реєстру дані про бенефіціарних власників.

Кожна п’ята з понад мільйона компаній в Україні внесла до Єдиного державного реєстру дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників.

Про це повідомляє Міністерство юстиції в Україні.

«На сьогодні зареєстровано 1 млн 66 тис. юридичних осіб і кожна п’ята компанія надала до реєстру дані про бенефіціарних власників. Зараз ми зосереджені на подальшому розвитку державної політики для досягнення найвищих стандартів прозорості бенефіціарної власності», – зазначила Олена Сукманова, Перший заступник міністра юстиції.

За її словами, з серпня 2018 року Мін’юст запровадив нові правила реєстрації і тепер при здійсненні будь-яких реєстраційних дій компанія повинна розкрити дані про своїх бенефіціарних власників. Завдяки цьому у 2018 році відбувся значний прогрес у поданні компаніями до реєстру даних про своїх бенефіціарів.

Варто зазначити, що Єдиний державний реєстр, який найближчим часом запрацює в оновленому режимі, дозволить здійснювати пошук бенефіціарного власника за ім’ям, таким чином буде надаватись інформація про всі компанії, в яких дана особа визначена як кінцевий бенефіціар.

«Окрім того буде забезпечено повноту розкриття даних про кінцевих бенефіціарних власників — вказуватиметься як характер впливу (прямий або непрямий контроль), так і відсоток власності», – наголосила Олена Сукманова.

У то й же час, наголосила Сукманова, перевірка даних про власників є дуже складним питанням не тільки для України, а й для всіх країн світу.

Нещодавно Кабмін затвердив новий План дій щодо впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки. Одним з передбачених заходів є «Забезпечення механізму верифікації бенефіціарних власників». Для виконання цього заходу Міністерство юстиції зараз розробляє концепцію створення ефективного механізму верифікації в активному діалозі з іншими зацікавленими сторонами: державними органами, міжнародними партнерами та неурядовими організаціями.

категорії
Суспільство

Публікації по темі