Ліфти Львова відремонтують за 40 млн гривень

В місті триває активна кампанія ремонту ліфтів.
Джерело: ЛМР

Цього року за кошти міського бюджету у розмірі 40 млн грн заплановано відремонтувати 57 ліфтів. Йдеться про ліфти в будинках ЛКП, ОСББ та закладах охорони здоров’я.

Про це повідомили на офіційному сайті Львівської міської ради.

Цього року з міського бюджету виділено 2 млн грн на капітальний ремонт 7 ліфтів у будинках ОСББ, 4 млн грн на капітальний ремонт 3 ліфтів у закладах охорони здоров’я.

Нагадаємо, що 34 млн грн передбачено на заміну 47 ліфтів у всіх районах міста. Ці кошти розподілили між районними адміністраціями Львова. Зокрема Галицька РА отримала 1,5 млн грн на ремонт 3 ліфтів, Сихівська РА – 5 млн грн на ремонт 9 ліфтів, Залізнична РА – 7 млн. грн на ремонт 9 ліфтів, Франківська РА – 7 млн гривень на ремонт 8 ліфтів, Личаківська РА – 3,5 млн гривень на ремонт 4 ліфтів.

Найбільше ліфтів у цьому році планують відремонтувати у Шевченківському районі — 14 одиниць за 10 млн гривень.
Прес-центр ЛМР також зазначив, що за останні 10 років спостерігається інтенсивне старіння ліфтів і, як наслідок, систематичне їх зупинення з технічних причин, а потреба у коштах на ремонт щорічно зростає.

На сьогодні з 2298 ліфтів є 2189 ліфтів (95%), які відпрацювали 25-річний ресурс, і з кожним роком їх кількість зростає приблизно на 70 ліфтів. Фактично до 2020 року 99% ліфтів відпрацюють 25 і більше років.

Саме тому торік було прийнято Програму технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я м. Львова на період 2017−2023 роки, згідно з якою до 2023 року планують замінити та модернізувати 2189 ліфтів, аби покращити житловий рівень мешканців міста Львова через створення безпечних та комфортних умов проживання.

Варто зазначити, що перемогу у всіх тендерах на заміну ліфтового обладнання, згідно інформації на порталі Prozorro, отримали лише декілька компаній.

Як зазначало видання ІА Вежа, у 2018 році Франківська районна адміністрація оголосила 8 тенедрів на заміну ліфтів в будинках вул. Симоненка, 22; вул. Наукова, 43; вул. Кульпарківська, 125 та 129; у 2 та 3-му під’їздах у будинку на вул. Наукова, 64; вул. Пулюя, 4; вул. Пулюя, 29.

В усіх тендерах взяла участь компанія ТОВ «Ліфт-Еко», змагаючись за право укласти договір з ТОВ «Завод євроформат».

У шести із восьми тендерів зазначена компанія ТОВ «Ліфт-Еко» здобула перемогу, щоразу пропонуючи ціну на 1 тисячу гривень нижчу за ТОВ «Завод євроформат». Іще в двох тендерах перемогу здобула ТзОВ «Ліфтсервіс», втім результати цих тендерів згодом були скасовані, та оголошені нові тендери.

Також компанія ТОВ «Ліфт-Еко» перемогла у переважній більшості тендерів, що проводила Сихівська районна адміністрація.

Залізнична районна адміністрація провела 14 тендерів, в 11 з котрих перемогу здобуло Приватне підприємство «Астра». Іще в трьох тендерах переможцем було обрано ТОВ «Арм-Еко».

За інформацією порталу Youcontrol, кінцевими бенефіціарними власниками ПП «Астра»  є Юрій Гулін, Сало Богдан Васильович та Сало Богдан Федорович. Компанія зареєстрована в 1999 році  у Львові.

Рівненська компанія ТОВ «Арм-Еко» належить Михайлу Мельник та Андрію Єдін. Вона привертає увагу широким спектром видів діяльності, серед видів діяльності компанії зазначено 66 напрямків. Серед них оренда, продаж, виготовлення різноманітного устаткування і навіть будівництво. При цьому статутний капітал компанії 75 тисяч гривень. У 2018 році компанія перемогла у 39 тендерах, серед її замовників зокрема Залізнична, Шевченківська та Личаківська районні адміністрації міста Львів.

У Шевченківському районі тендери на заміну та оновлення ліфтів поділили між собою вище згадувана ТОВ «Арм-Еко» та Приватне підприємство «Майстер-РоС» і ПП СРБК «Портал».

ПП «Майстер-РоС» було зареєстровано та належить Сергію Беспалому. Приватне підприємство було зареєстровано у 2003 році. Статутний капітал цього підприємства – 0 грн.

ПП СРБК «Портал» зареєстрована у місті Івано-Франківськ у 2006 році. Власник – Бик Андрій Володимирович. У 2018 році підприємство перемогло у дев’яти тендерах, з котрих 8 тендерів проводила Шевченківська РА.

Личаківська районна адміністрація провела 5 тендерів щодо заміни ліфтового обладнання. В усіх тендерах перемогла компанія ТОВ «Арм-Еко».

Водночас варто зазначити, що на порталі закупівель Prozorro не вдалось знайти оголошень про проведення тендерів на заміну або ремонт ліфтового обладнання, котрі б проводила Галицька районна адміністрація Львова.

Зазначимо, на початку року міський голова Львова Андрій Садовив заявив, що 95% ліфтів у місті потребують заміни. «Критична частина ліфтів у місті потребує ремонту, на це потрібні мільярди гривень. Цього року ми передбачили 40 млн грн, є чітка програма поетапного ремонту ліфтів, розписана на кожен рік, будемо це впроваджувати в життя. Наступного року будемо більше коштів передбачати. Найперше будуть ремонтувати ті ліфти, які в найбільш критичному стані. Ми зробили чіткий реєстр всіх ліфтів Львова, зрозуміло, яка там ситуація, які треба ремонтувати найперше. Велике навантаження буде лягати на «Львівсвітло», яке також на балансі має велику частину ліфтів. Інші організації, які займаються обслуговуванням, якщо будуть погано обслуговувати, то ми заберемо у них цю функцію», – розповів Андрій Садовий.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі