Ліфтові монополісти Львова: хто поділив 34 мільйони з міського бюджету

У 2018 році Львівська міська рада на виконання «Програми технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я м. Львова на період 2017-2023» передбачила 34 мільйони гривень.

У 2018 році Львівська міська рада на виконання «Програми технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я м. Львова на період 2017-2023» передбачила 34 мільйони гривень.

Про це йдеться у відповіді Департаменту житлового господарства та інфраструктури на інформаційний запит ІА Вежа.

Кошти, на заміну та оновлення обладнання ліфтів розподілили між районними адміністраціями Львова. Зокрема Галицька РА отримала 1,5 млн грн, Сихівська РА – 5 млн грн, Залізнична РА – 7 млн. грн, Шевченківська РА – 10 млн грн, Франківська РА – 7 млн гривень, Личаківська РА – 3,5 млн гривень.

Окрім того Департаментом житлового господарства та інфраструктури на ремонт ліфтів будинків ОСББ передбачено 2 мільйони гривень.

Варто зазначити, що перемогу у всіх тендерах на заміну ліфтового обладнання, згідно інформації на порталі Prozorro, отримали лише декілька компаній.

Як зазначало видання ІА Вежа, у 2018 році Франківська районна адміністрація оголосила 8 тенедрів на заміну ліфтів в будинках вул. Симоненка, 22; вул. Наукова, 43; вул. Кульпарківська, 125 та 129; у 2 та 3-му під’їздах у будинку на вул. Наукова, 64; вул. Пулюя, 4; вул. Пулюя, 29.

В усіх тендерах взяла участь компанія ТОВ «Ліфт-Еко», змагаючись за право укласти договір з ТОВ «Завод євроформат».

У шести із восьми тендерів зазначена компанія ТОВ «Ліфт-Еко» здобула перемогу, щоразу пропонуючи ціну на 1 тисячу гривень нижчу за ТОВ «Завод євроформат». Іще в двох тендерах перемогу здобула ТзОВ «Ліфтсервіс», втім результати цих тендерів згодом були скасовані, та оголошені нові тендери.

Також компанія ТОВ «Ліфт-Еко» перемогла у переважній більшості тендерів, що проводила Сихівська районна адміністрація.

Залізнична районна адміністрація провела 14 тендерів, в 11 з котрих перемогу здобуло Приватне підприємство «Астра». Іще в трьох тендерах переможцем було обрано ТОВ «Арм-Еко».

За інформацією порталу Youcontrol, кінцевими бенефіціарними власниками ПП «Астра»  є Юрій Гулін, Сало Богдан Васильович та Сало Богдан Федорович. Компанія зареєстрована в 1999 році  у Львові.

Рівненська компанія ТОВ «Арм-Еко» належить Михайлу Мельник та Андрію Єдін. Вона привертає увагу широким спектром видів діяльності, серед видів діяльності компанії зазначено 66 напрямків. Серед них оренда, продаж, виготовлення різноманітного устаткування і навіть будівництво. При цьому статутний капітал компанії 75 тисяч гривень. У 2018 році компанія перемогла у 39 тендерах, серед її замовників зокрема Залізнична, Шевченківська та Личаківська районні адміністрації міста Львів.

У Шевченківському районі тендери на заміну та оновлення ліфтів поділили між собою вище згадувана ТОВ «Арм-Еко» та Приватне підприємство «Майстер-РоС» і ПП СРБК «Портал».

ПП «Майстер-РоС» було зареєстровано та належить Сергію Беспалому. Приватне підприємство було зареєстровано у 2003 році. Статутний капітал цього підприємства – 0 грн.

ПП СРБК «Портал» зареєстрована у місті Івано-Франківськ у 2006 році. Власник – Бик Андрій Володимирович. У 2018 році підприємство перемогло у дев’яти тендерах, з котрих 8 тендерів проводила Шевченківська РА.

Личаківська районна адміністрація провела 5 тендерів щодо заміни ліфтового обладнання. В усіх тендерах перемогла компанія ТОВ «Арм-Еко».

Водночас варто зазначити, що на порталі закупівель Prozorro не вдалось знайти оголошень про проведення тендерів на заміну або ремонт ліфтового обладнання, котрі б проводила Галицька районна адміністрація Львова.

Зазначимо, на початку року міський голова Львова Андрій Садовив заявив, що 95% ліфтів у місті потребують заміни. «Критична частина ліфтів у місті потребує ремонту, на це потрібні мільярди гривень. Цього року ми передбачили 40 млн грн, є чітка програма поетапного ремонту ліфтів, розписана на кожен рік, будемо це впроваджувати в життя. Наступного року будемо більше коштів передбачати. Найперше будуть ремонтувати ті ліфти, які в найбільш критичному стані. Ми зробили чіткий реєстр всіх ліфтів Львова, зрозуміло, яка там ситуація, які треба ремонтувати найперше. Велике навантаження буде лягати на «Львівсвітло», яке також на балансі має велику частину ліфтів. Інші організації, які займаються обслуговуванням, якщо будуть погано обслуговувати, то ми заберемо у них цю функцію», – розповів Андрій Садовий.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі