«Лише 50% старост задоволені фактом створення ОТГ», – Галина Гречин

Опитування проводилося Львівським ЦРМС серед голів, депутатів та старост об’єднаних громад Львівщини.

Основним бар’єром для розвитку громади 46,7% опитаних назвали пасивність мешканців.

Про це 12 жовтня на «Форумі громад» повідомила Галина Гречин, директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування, під час I панельної дискусії «Ефективна співпраця з владою – запорука успіху територіальних громад».

Вона зазначила, що опитування проводилося Львівським ЦРМС серед голів, депутатів та старост об’єднаних громад Львівщини.

«Маємо досить цікаві результати опитування: 80 % опитаних нами людей, які причетні до прийняття рішень в об’єднаній громаді, задоволені результатами, які вони отримали в результаті об’єднання. При цьому найбільше задоволені фактом об’єднання виявилися депутати – 90% з усіх, а найменш задоволеними старости – лише 50%», – зазначила Галина Гречин.

Вказала, що відчуття «багатості» чи «бідності» громади не вплинуло на рівень задоволення від створення ОТГ. «Наступне, що ми запитали у представників громад – якою на їх думку є їхня ОТГ: бідною, середньою чи багатою. Природньо, коштів всім не вистачає, тож 56,7% опитаних вважають, що їх ОТГ є середньою».

Зокрема, багатою свою громаду визнали 20,9% опитаних, бідною – 20%, решта не визначилися.

Окрім цього, представників запитали, що саме вони вважають найбільшим досягненням їх ОТГ. «В багатьох випадках голови найбільше задоволені змінами, які відбулися в шкільній освіті, культурі, охороні здоров’я та управлінні фінансуванням», – заявила спікер.

Крім того акцентувала, що жоден з голів не задоволений змінами в бібліотечній справі.

«На запитання, які сфери найбільше потребують змін протягом наступних трьох років, 58,3% опитаних назвали дороги та інфраструктуру, найменше виділили управління фінансуванням – 3,3 %», – повідомила Галина Гречин.

Також заявила, що на питання про оцінку співпраці та взаємодії з державними виконавчими органами влади Львівська обласна державна адміністрація отримала найвищі бали. «Сподіваюся, що  в міністерстві звернуть увагу на те, що найбільша проблематика в опитаних виникає у співпраці з Національною поліцією та центральними районними лікарнями».

Також звернула увагу на те, що основною перевагою створення ОТГ 79,3 % респондентів вказали розширення повноважень, 58,3% – збільшення бюджету, 23,3% – «вихід» з району, 15% – оптимізацію мешканців.

«Зауважу, що основним бар’єром для розвитку громади 46,7% опитаних назвали пасивність мешканців, і це зрозуміло чому. Це те, з чим щоденно зіштовхуються сільські голови. Які б не були талановиті менеджери при керівництві, вони все рівно потребують спілкування з громадою. Це для нас також є викликом і завданням, адже ми розуміємо, що з нашого боку нам необхідно допомагати, надавати інструменти як залучати мешканців до формування успішної громади», – запевнила Галина Гречин.

Крім того, проблемою розвитку опитані зазначили управління землями та брак кваліфікованих кадрів. Зокрема, спікер порадила сільським головам брати участь у семінарах, які організовує Львівський центр розвитку місцевого самоврядування та заохочувати громаду конкурентними заробітними платами.

Також додала, що опитування було створене за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі