ЛКП “Львівсвітло” висуває дискримінаційні вимоги до учасників тендеру

Такі вимоги обмежують коло потенційних учасників даної закупівлі.

Сьогодні, 5 листопада, розпочався аукціон з тендеру на реконструкцію зовнішнього освітлення вулиці Городоцької.

Відповідний тендер розміщений на порталі Prozorro.

У потенційних підрядників виникала низка питань стосовно тендеру до замовника реконструкції – ЛКП “Львівсвітло”.

“Ознайомившись з документацією до даної закупівлі, нами виявлено наявність у ній дискримінаційних вимог. Відповідно до пп. 3.1 п. 3 Додатку 2 Тендерної документації учасники повинні вказати середньо річний дохід, який протягом 3-х попередніх років, має бути в 2-а рази більший від поданої пропозиції учасником. Встановлення таких вимог обмежує конкуренцію та є дискримінацією по відношенню до потенційних учасників процедури. Наприклад, участь у торгах не зможе взяти учасник, який створений у 2017 – 2018 роках, оскільки умовами документації передбачено необхідність вказати середньо річний дохід за останні 3 роки”, – це одне з питань до процедури.

Крім цього, учасників збентежила вартісна межа такого доходу (має бути в 2-а рази більший від поданої пропозиції), що теж обмежує коло потенційних учасників даної закупівлі.

“Відтак, припускаємо, що вона встановлена штучно, з метою обмеження конкуренції при проведенні даної закупівлі. Відповідно до ст. 3 Закону України “Про публічні закупівлі” під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися таких принципів їх здійснення: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Вимога, що встановлена у пп. 3.1 п. 3 Додатку 2 документації носить дискримінаційний характер, а відтак не може вважатися такою, що встановлена “відповідно до законодавства”. Слід зазначити, що за порушення встановлених законодавством вимог про публічні закупівлі замовник несе адміністративну та кримінальну відповідальність”, – додали у повідомленні.

Не дивлячись на вимоги про усунення порушеннь, замовник відхилив їх.

Згідно технічної документації підрядник має провести демонтажні роботи, установити освітлювальні прилади, зокрема 126 світлодіодних ламп на кроштейнах.

Реконструкцію зовнішнього освітлення повинні провести від початку Скнилівського мосту до кільцевої дороги за 8,5 млн гривень.

Додамо, що з 8 жовтня розпочалися роботи з облаштування вуличного освітлення на в’їзді у місто Львів по вулиці Стрийській.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі