ЛКП “Зелене місто” придбає контейнери для компустування відходів

Аукціон має розпочатися 31 січня, а потавити контейнери повинні до 1 березня.

ЛКП “Зелене місто” придбає контейнери для компустування органічних відходів за понад 2 мільйона гривень.

Відповідний тендер опублікували на порталі Prozorro.

Згідно з тендером Львівське комунальне підприємство закупить два контейнери для компустування відходів за очікуваною вартістю на суму в два мільйона 640 тисяч гривень. Аукціон має розпочатися 31 січня, а потавити контейнери повинні до 1 березня.

Згідно з технічними вимогами, контейнери для збирання органічних відходів з подальшим компостуванням мають бути об’ємом не менше 29 м квадратних. Максимальна вага його вмісту має становити не менше 20 т. В контейнерах має бути активна вентиляція, показники контролю вмісту, датчик вимірювання рівня температури та  датчик тиску кришки. Контейнери мають бути нові, не раніше як 2016 року випуску, без механічних пошкоджень.

“Ці контейнери призначені для першого етапу компостування, а саме для знезараження відходів, після перемішування в цих контейнерах може відбуватися остаточний процес компостування харчових та садових побутових відходів”, – розповів Святослав Євтушенко, заступник директора ЛКП «Зелене місто».

Контейнери закупляються згідно з  рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради «Про запровадження пілотного проекту з роздільного збору харчових та садових відходів від населення».

“Потреба в тому, що взагалі у Львові є проблема з утилізацією відходів. Кількість садових та харчових відходів, яка є в побутових відходах більше 50%, тому однозначно органічну складову відходів треба якимось чином переробляти, а найпростіший спосіб переробки – компостування. Технологія використання компост контейнерів є одна із найдешевших, найпростіший та найшвидших”, – додав Святослав Євтушенко.

Як це відбуватиметься? На контейнерних майданчиках будуть встановлені контейнери зі спеціальною позначкою для окремого збору органічних відходів. В одному проекті беруть участь 11 контейнерних майданчиків. Окремо сміттєвозом ці відходи будуть збиратися і підвозитись до компост контейнерів.

“Якщо продукт, що утворився, буде досить якісним, то його можна буде використовувати, в сільському господарстві. Якщо ж продукт буде не зовмім чистим, то його можна буде використовувати в якості добрива для потреб озеленення міста Львова”, – зазначив заступник директора ЛКП «Зелене місто».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі