Львів другий рік поспіль отримує новорічне дерево у подарунок

Мешканка села Буда подарувала Львову новорічну ялинку.
Джерело: ІА "Вежа"

Сьогодні, 11 листопада, на центральній площі Львова біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької встановили новорічну ялинку, яку місто отримало у подарунок.

Про це під час брифінгу розповіла Наталія Бунда, директор департаменту розвитку, в. о. начальника управління культури.

«Продовжуємо традицію. Вже другий рік поспіль мешканці дарують для львів’ян ялинку. Цього разу мешканка села Буда, Яворівського району, Львівської області Надія Петрух», – зазначила Наталія Бунда.

Вона пояснила, що цього року департамент розвитку підготував на замовлення спеціальну ілюмінацію. «Ми дивилися, як прикрашають ялинки закордоном, і намагалися зробити її кращою, ніж минулого року. Прикрашати ми будемо вже 13 грудня», – повідомляє директор, і додає, що ілюмінація складе десятки метрів.

Також вона вказала, що стилістично новорічне дерево буде класичним і стриманим, акцент при цьому робитимуть на вогнях і на світлі, яке буде теплого кольору. Іграшки – минулорічні дерев’яні.

Між іншим, зазначила, що транспортуванням ялинки займалося ЛКП «Зелений Львів», а за прикрашення відповідатиме ЛКП «Львівсвітло» спільно з ПП «Електросвіт». «З міського бюджету передбачено було 210 тис. грн., з яких 47 тис. «пішло» на розбір ще попередньої ялинки в січні і залишилося близько 160 тис. грн, завдяки яким відбувається транспортування, логістика і, зокрема, охорона ялинки», – повідомила директор департаменту розвитку.

Варто вказати, що згідно даних Youcontrol серед 12 наявних видів діяльності приватного підприємства «Електросвіт» основним є неспеціалізована оптова торгівля. Статутний капітал компанії складає 9 тис. гривень. За останні 12 місяців компанія провела кілька офшорних операцій з Молдовою, визнаними в Україні.

Щодо прикрашення дерева, Наталія Бунда зазначила, що з міського бюджету коштів не було виділено. «Завдяки партнерству з «Львівськими ярмарками» і ЛКП «Львівсвітло» ми отримали 100 тис. грн, таким чином зможемо прикрасити ялинку».

До слова, висота ялинки становить 20 метрів, вага – 3 тонни, а вік – близько 40 років.

Урочисте «засвічення» новорічної Львівської ялинки відбудеться 18 грудня о 19:00.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі