Львів – Краковець: 20-70 євроцентів за кілометр

Чи залишиться Львівщина в плюсі?

Вартість проїзду майбутніми українськими автобанами становитиме 20-70 євроцентів (6,5-23 грн) за один кілометр.

Про це в інтерв’ю телеканалу “Прямий” заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«У випадку України, європейських країн, де практикується платні автобани, вартість кілометра проїзду буде варіюватися між 20-70 євроцентів. Зараз йде дискусія. Бо якщо ми говоримо про вартість у Китаї, то це там приблизно 20 євроцентів. Якщо ми говоримо про вартість в Європі, то 50-70 євроцентів. По платних дорогах ми зможемо говорити ствердно тільки після того, як буде проведено тендер і будемо розуміти, яка компанія виграла, на яких умовах», – розповів Володимир Омелян.

Плату за проїзд першим автобаном, частиною якого має стати північний обхід Львова, перші 25 років буде отримувати інвестор, який вкладе кошти в його будівництво. Після цього автобан перейде у власність держави.

Львівщина, у свою чергу, як зазначив Олег Синютка, голова Львівської ОДА, отримуватиме прибуток від об’єктів інфраструктури, які будуватимуть уздовж дороги. Крім цього, на цій території будуть земельні ділянки, які стануть привабливими для виробничих потужностей.

Володимир Омелян додав, що будівництво почнеться у 2019 році. Також, розпочалася підготовка технічно-економічної документації до “Київ-Біла Церква”. Це теж має бути платний автобан в Україні.

Нагадаємо, що новозбудована траса стане частиною міжнародного коридору GO Highway (Гданськ-Одеса).

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі