Львів візьме кредит на понад 17 мільйонів євро для закупівлі тролейбусів

Ці кошти також будуть виділені на модернізацію ДЕПО.

Сьогодні, 11 жовтня, на засіданні ЛМР ухвалили рішення про погодження умов кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту модернізації громадського тролейбусного транспорту у м. Львові.

Ці кошти також будуть виділені на модернізацію ДЕПО.

«Прошу підтримати закупівлю 50-ти тролейбусів, на які вже є передтендерні пропозиції, і в листопаді буде оголошений переможець», – закликала Ірина Кулинич, Директор департаменту економічного розвитку.

Цього разу ЛКП «Львівавтодор» поставить дуже серйозні вимоги до компаній, які подаватимуть пропозиції на тендер. «Транспортна інфраструктура – це не тільки тролейбуси, автобуси, трамваї, це також приміщення, які їх обслуговують. Тому нам важливо, щоб наше тролейбусне ДЕПО, яке було побудоване ще в 60-х роках було суттєво оновлене», – прокоментував Олег Береза, директор ЛКП «Львівавтодор».

Втім не всі депутати згідні брати великі суми кредиту в ЄБРР. Адже, як виявилося, сьогодні місто Львів має зобов’язання станом на 1 серпня 106 мільйонів євро та 6 мільйонів 770 тисяч доларів перед кредиторами.

«Щодо ремонту ДЕПО, я вважаю, що наших коштів буде достатньо для цього. І не треба влізати у кредитні зобов’язання. Ми заганяємо Львів у боргову яму», – додав Ігор Телішевський, депутат фракції УКРОП.

Мер міста виголосив чітку позицію, що кредит брати потрібно. «Ці кошти потрібно буде віддавати за 10 років. Я вірю, що за цей час економіка України суттєво зросте. Жодна країна не бере такі дешеві кредити на 10 років. А мешканці міста матимуть комфортний транспорт вже сьогодні», – прокоментував Андрій Садовий, голова міста.

Рішення брати кредит на модернізацію транспорту підтримало 39 депутатів.

Нагадаємо, що ЛКП «Львівелектротранс» розглядає можливість придбання десяти нових трамваїв за кошти Європейського інвестиційного банку.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі