Львів підтримає практику європейських міст зі створення біотехкластерів

Відбулося підписання меморандуму про співпрацю та наміри щодо створення біотехнологічного кластеру «Біотех і Фарма».

Біотехнологічний кластер, який створять у Львові, сприятиме розвитку науково-дослідницької та інноваційної діяльності у галузі біотехнологій у місті Львові.

Інформацію оприлюднили на сайті Львівської міськради.

Вчора, 8 листопада, відбулося підписання меморандуму про співпрацю та наміри щодо створення біотехнологічного кластеру «Біотех і Фарма», над ідеєю якого працюють близько року.

В повідомленні зазначено, що біотехнологічний кластер сприятиме розвитку науково-дослідницької та інноваційної діяльності у галузі біотехнологій у місті Львові, реалізації біотехнологічних бізнес-проектів, створенню нових кваліфікованих робочих місць, економічному розвитку міста та залученню іноземних інвестицій.

«Ми сьогодні є в моменті створення інституціоналізацій, таке складне, але водночас дуже важливе слово кластеру „Біотех і фарма“. Біотехкластер вже сьогодні є дуже практичною інституцією, яка ще навіть до об’єднання почала працювати і мала свої конкретні цілі», — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Він акцентував, що створення біотехкластерів – це відома практика більшості європейських міст, коли бізнес зустрічає науковців для того, щоб працювати разом та впроваджувати наукові розробки.

«Маємо амбітну ідею, що цей проект дозволить одержати впровадження у промисловість нових ліків, нових технологій, все це кошти, які сприятимуть розвитку нашого міста, і ми як львів’яни, які люблять своє місто повинні для цього робити і працювати», — розповів Роман Лесик, почесний амбасадор Львова.

Між іншим, вказують, що на сьогодні ініціативу створення кластеру «Біотех і Фарма» підтримали 18 учасників, серед яких є бізнес, громадські організації, університети, науково-дослідні та навчальні установи, міська влада.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі