Львів придбає комунальної техніки на 70 мільйонів в лізинг під 19% річних

Львів придбає 25 одиниць техніки на умовах фінансового лізингу.

Сьогодні, 20 вересня, шляхово-ремонтне підприємство Шевченківського району отримало дозвіл на закупівлю 25 одиниць техніки для прибирання вулиць та 4 евакуатори на суму 70 млн гривень.

За відповідне рішення проголосували 41 депутат.

Валерій Веремчук, член фракції «Народний контроль» зауважив, що цією ухвалою буде витрачено 70 млн гривень під 19% річних.

«Борг міста наближається до 6 млрд, тобто до 2,5 річних бюджетів розвитку.  Це найлегший шлях – купувати за кредитні гроші, які потім будуть віддавати майбутні покоління. Давайте все ж таки рахувати ці гроші. Дивно, коли заступник з економіки каже, що не треба думати, треба купувати», – прокоментував Веремчук.

У відповідь Андрій Садовий, міський голова прокоментував: «Лізинг – це вигідна діяльність, яку треба максимально впроваджувати».

Як повідомила директор департаменту житлово-комунального господарства ЛМР Ірина Маруняк, купівля техніки необхідна для оперативного прибирання снігу і посипання піскосумішшю взимку.

Зазначимо, що у перелік техніки входить техніка для посипання вулиць, в тому числі реагентами, тракторці та промислові порохотяги.

«Ми очікуємо, що у 2019 році впровадимо пілотний проект посипання вулиць реагентами у Галицькому районі Львова», – додала вона.

Строк лізингу становить 36 місяців, а всю техніку мають поставити до кінця серпня наступного року. Відсоткова ставка лізингу – 19%.

На аналогічних умовах ЛКП «Муніципальна дружина» придбає чотири евакуатори на суму 10 млн гривень.

Вікторія Довжик, член фракції об’єднання «Самопоміч», попросила включити в ухвалу пункт стосовно придбання автобусу для перевезення спортивних команд Львова.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі