Львів виділить 2 мільйона гривень на реагенти для ПЛР-тестів

В середньому один аналіз може коштувати до 500 грн.

Від сьогодні Львів готовий самостійно проводити тести на виявлення коронавірусу, однак реагенти для них не є дешевими. Тому ЛМР виділить з резервного фонду додаткові кошти на це.

Про це повідомив мер міста Львова Андрій Садовий під час брифінгу.

Сьогодні відбулась чергова комісія з питань ТЕБ і НС щодо життєдіяльності Львова в умовах продовження карантину. Як повідомив Андрій Садовий, за її підсумками, було прийнято рішення про виділення 2 мільйони гривень з резервного фонду на закупівлю реагентів для ПЛР-тестів. Це рішення завтра мають завтра розглянути на засіданні виконавчого комітету.

“Наша обласна лабораторія сьогодні має дати результати перших тестів, без того, щоб возити їх до Києва. Але це достатньо дороге задоволення. Ми порахували, що в середньому один аналіз може коштувати до 500 грн”, – зазначив мер міста.

Цього тижня міська рада закумулювала 900 тисяч гривень позабюджетних коштів аби проплатити в Києві німецькій компанії на закупівлю реагентів. “Поступово будемо виділяти кошти, щоб лабораторія працювала максимально оперативно”, – додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ вже почали використовувати отримані з Китаю та Києва набори реагентів для ПЛР-тестів, які дозволять виявляти інфекцію коронавірусу на ранній стадії. Раніше аналізи треба було відправляти до Києва і чекати результат декілька днів. Тепер це займе пару годин. Очікують, що лабораторія робитиме від 100 тестів на день.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі