Львів “відкуповується” будівництвом школи в селі Малехів за трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі

Міський голова Львова ініціював будівництво нової школи в селищі Малехів за 60,6 млн грн.

Львівське комунальне підприємство “Рембуд” стало замовником робіт у тендері на будівництво школи в с. Малехів Жовківського району Львівської області.

Інформація з’явилася на сайті Prozorro.

Згідно даних, зазначених у проектній документації, виконавець повинен провести демонтажні та  загальнобудівельні роботи, встановити вентиляційну, каналізаційну та протипожежну системи, налагодити електроосвітлення, провести озеленення території.

Фактично замовник має намір створили нову сучасну школу, на фінансування якої планує витратити близько 60,6 млн грн.

При цьому зазначимо, ініціював будівництво нової школи саме міський голова Львова Андрій Садовий. На брифінгу він зазначив, що підготовчі роботи з будівництва майбутньої школи вже розпочали. «Вже виїхали перші працівники – геодезисти. Від сьогоднішнього дня ми стартували – процес будівництва школи почався. Наступного року школа буде відкрита. Вона буде повністю вирішувати проблему села Малехова. Проблем із забезпеченням школярів місцями в Малехові не буде», – пообіцяв міський голова Львова.

Варто зазначити, що таким «подарунком» скоріш за все міський голова прагне «залагодити провину» катастрофи на Грибовицькому сміттєзвалищі, або в знак подяки за додаткові землі для сміття, які Малехів виділив Львову.

Так, 15 вересня 2016 року на сесії міськради депутати затвердили договір про спільну діяльність між громадами Львова та Малехова. Суть проекту передбачала відкриття Малеховив доступу до частини полігону, яка знаходиться на його території, для реалізації проекту рекультивації. Львів пообіцяв реалізувати цей проект протягом чотирьох років та інвестувати спочатку кошти з місцевого бюджету, а згодом, після підписання угоди з Європейським інвестиційним банком – європейські кошти. Проект угоди передбачає серйозні штрафні санкції з боку Львова за недотримання термінів угоди.

“Громада Малехова, окрім вирішення проблеми полігону, отримує також серйозні дотації від Львова для будівництва місцевої школи, амбулаторії, дитячого садочка, ремонту доріг, прокладання водогону та безкоштовне водопостачання з нашої системи. Лише в цьому та наступному році Львів закладе у бюджеті понад 60 млн грн на ці цілі”, – йдеться в повідомленні на сайті ЛМР.

Як пояснила керівник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич, місто взяло на себе нові зобов’язання перед Малеховом, зокрема завершення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, встановлення відповідної огорожі і вирішення питання з інфільтратами, звільнення мешканців села від оплати за водопостачання.

Натомість Малехівська сільська рада має виділити Львову 2 додаткові земельні ділянки, а договір набув чинності після затвердження Малехівською сільрадою.

На питання чи пов’язане це будівництво із трагедією на Грибовицькому сміттєзвалищі Львівська міська рада не відповідає.

Разом з тим, будівництво навчального закладу в селі Малехів очікують завершити до кінця 2019 року. Додамо, що аукціон з визначення переможця, який зведе нову школу в Жовківському районі Львівської області, відбудеться 5 жовтня. Наразі жодна компанія ще не заявила про намір брати участь у торгах.

Нагадаємо, 17 липня Руслан Гречаник, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, зазначав, що попри офіційне закриття Грибовицького сміттєзвалища, воно залишається місцем екологічної катастрофи. За два роки, що минули від трагічних подій, місто досі не розробило проекту рекультивації, відсутнє реальне рішення щодо очистки інфільтратів та будівництва дамби. Окрім того, досі під відкритим небом зберігаються небезпечні кислі гудрони.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі