Львів витратить на нові світлофори 6,2 мільйони гривень

На тендерному майданчику очікують на подання заявок від підрядників зі встановлення 5 світлофорних об’єктів.

Цього року на порталі публічних закупівель Prozorro оприлюднили 7 тендерів на будівництво світлофорних об’єктів на вулицях міста Львова загальною вартістю 6 млн 21 тис грн

Журналіст ІА «Вежа» підрахував, скільки світлофорних об’єктів встановили цього року в межах міста.

Станом на сьогодні, 10 жовтня, повністю проведено 2 тендери, решта – на етапі подання пропозицій. Варто зазначити, що замовниками робіт у 5 тендерах виступає Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, та у 2 – Львівське комунальне підприємство “Львівавтодор”.

Відтак, на тендерному майданчику очікують на подання заявок від підрядників зі встановлення об’єктів на перехрестях вул. В.Великого – В.Янева (847 236 грн), вул. Старознесенської – Богданівської (917 925 грн), вул. Пасічної – Лисеницької (905 682 грн), вул. Городоцької – Народної (909 397 грн) та на вулиці Городоцькій, 179 (868 400 грн). По цих тендерах ще не подано жодної пропозиції від компаній.

Зазначимо, Олександр Одинець, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, начальник управління інженерного господарства в коментарі журналісту ІА «Вежа» розповів, що за експлуатацію світлофорних об’єктів відповідає спеціалізоване підприємство «Львівавтодор». «За кошти міського бюджету здійснюється капітальний ремонт, реконструкція та будівництво нових світлофорних об’єктів. В цьому році ми здійснюємо заміну 5 нових світлофорних об’єктів. Їх встановлення обговорено та погоджено міською комісією безпеки дорожнього руху. Загалом видатки на будівництво нових світлофорних об’єктів становитимуть близько 3,5-4 млн грн цього року».

Зазначимо, згідно даних Prozorro сумарна очікувана вартість п’яти згаданих тендерів становить 6 млн 21 тис грн.

Начальник управління також вказав, що цього року встановлять світлофорні об’єкти сучасного зразка. «Ми встановимо світлофори сучасних технологій з led-секціями та новітніми контроллерами».

Також додав, що загалом світлофорні об’єкти у Львові перебувають в задовільному стані, однак потребують осучаснення. «В нас є дійсно світлофорні об’єкти, які вже досить відпрацювали свої ресурси. Вони в робочому стані, але в них не застосовані новітні технології, тож ми поступово їх замінюємо. Це здійснює як «Автодор» безпосередньо, так і Департамент житлового господарства та інфраструктури».

Олександр Одинець зазначив, що наступного року планують зробити повну реконструнцію п’яти-шести світлофорних об’єкті, щоб поступово замінити в місті всі світлофорні об’єкти на сучасні.

Крім того, вже завершеними на сьогодні є два тендери, поставка яких вказана по вулиці Пасіки Галицькі, 7 за узгодженою вартістю 1 407 672 грн та 136 406 грн відповідно. При цьому, в обох тендерах перемогла одна й та ж фірма: ТОВ «СМЕО».

Варто вказати, що згідно даних Youcontrol компанія знаходиться в житловому будинку. При цьому, відповідно до статті 6 Житлового кодексу України, забороняється надання приміщень у житлових будинках для потреб промислового характеру. (Кількість видів зареєстрованих видів діяльності компанії: 21). Також зазначають, що кількість співробітників на сьогодні нараховує від 5 до 10 людей.

Як зазначив Олексій Хміль, керівник прес-служби ЛКП «Львівавтодор», 2 вище згадані тендери передбачали часткове придбання світлофорних об’єктів протягом двох років. «Ці об’єкти були передбачені загальною лінією від ЄБРР. Там було 5 лотів по закупівлі світлофорів частинами протягом двох років. Ми минулого року поставили 5 світлофорних об’єктів, і цього року ще плануємо ставити».

Також про стан світлофорів у Львів прокоментував Роман Кокотайло, заступник директора департаменту-начальник управління дорожнього господарства та інфраструктури. Він зазначив, що світлофорні об’єкти на сьогодні перебувають в ненайкращому стані. «В основному всі світлофори, які сьогодні встановлені, є старими. Ми кожного року інвестуємо кошти на великі світлофорні об’єкти. Зазвичай на 2-5 одиниць щороку».

Наразі триває подання пропозицій на встановлення світлофорних об’єктів за адресами, вказаними в тендерах. Згідно оданої документації, замовник наголошує, що гарантійний термін об’єктів обов’язково має бути не менше 5 років від дати введення в експлуатацію.

Також додабть, що пішохідні світлофори з інтегрованим відліком часу повинні забезпечувати відлік та відображення часу, що лишається до закінчення сигналів світлофору червоного та зеленого кольорів у такому порядку.

Акцентують, що світлофори повинні відповідати вимогам nехнічних регламентів низьковольтного електричного обладнання  та з електромагнітної сумісності обладнання.

При цьому зазначимо, строк виконання робіт зазначають до 29 червня 2019 року попри обіцянки влаштувати об’єкти ще цьогоріч.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі