“Львівгаз” вимагає збільшення прибутку

Профспілка працівників газових господарств України 2 жовтня планує провести всеукраїнську акцію протесту.

Профспілка працівників газових господарств України 2 жовтня планує провести всеукраїнську акцію протесту у Києві під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це сьогодні, 25 вересня, під час прес-конференції заявив голова профкому ПАТ «Львівгаз» Сергій Копанічук. Інформація з’явилася на офіційній сторінці ПАТ «Львівгаз» у Facebook.

Як зазначено в повідомленні, працівники обласних газових господарств незадоволені розподілом складових чинного тарифу на газ для населення і вимагають від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), переглянути вартість, щоб частка, яку отримують обласні газові господарства, збільшилася хоча би на 20 копійок.

Газовики зазначили, що для населення тариф на газ залишиться з тією ж вартістю – майже сім гривень за куб газу, які на сьогодні сплачують споживачі. Збільшиться лише відсоток прибутку підприємства від кожного кубу газу.

Голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович зауважив, що з тих семи гривень компанія отримує всього 70 копійок, а решту одержує НАК «Нафтогаз». При цьому, за його словами, з тих 70 копійок компанія витрачає на зарплату 24 копійки,  ще за 46 копійок з кубометра газу потрібно ремонтувати мережі, замінювати лічильники, купувати паливо та забезпечувати інші витрати.

Юрій Войсович пояснив, що на балансі у ПАТ «Львівгаз» перебуває 24 тисячі кілометрів газопроводів, які потрібно обслуговувати. «Молодь за зарплату в 6400 гривень на цю роботу йти не хоче. Економічний коледж при  Національному університеті «Львівська політехніка» може навчати фахівців. Але на спеціальності, пов’язаній з газовим господарством, другий рік є недобір студентів».

Зазначили, що протягом поточного року з підприємства звільнилося 342 фахівці, а за останні 5 років з роботи у пошуках більшої оплати пішло вже дві тисячі осіб.

Юрій Войсович переконаний, що робота працівників оцінюється не належним чином. «Середній вік нашого слюсаря – 50 років. Але ви їх ніколи не бачите. Їхня робота – в «полі». Вони повинні обійти мережі, перевірити, попередити можливі аварії. На щастя, останнім часом ми не мали жодної аварійної ситуації. Люди працюють. Хоча, робота, яка включає в себе – розкопати, замінити та заварити трубу, оцінюється в 150 гривень в день», – каже голова правління ПАТ «Львівгаз».

За словами Сергія Копанічука, голови профкому ПАТ «Львівгаз», працівники вже кілька разів зверталися і до Президента, і до Кабміну, і до НАК «Нафтогаз», і до НКРЕКП з вимогою провести перерозподіл. І дійсно 14 червня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку тарифу, однак щоб вона набула чинності, її необхідно надрукувати в газеті «Урядовий кур’єр». “На наші звернення відповіли, що немає коштів для друку. Тому 2 жовтня, під час пікету, ми зберемо копійки в скляну банку, принесемо їм і хай надрукують”, – обіцяє профспілковий голова.

Також обіцяють обіцяють, що у випадку, якщо протест під стінами НКРЕКП не дасть результатів – пікетуватимуть Кабмін та адміністрацію Президента.

Представники ПАТ повідомили, що станом на минулий рік НАК «Нафтогаз» задекларував прибутки завбільшки 39 млн гривень. Вважають, що перерозподіл у межах чинного тарифу 10-20 копійок зможе вирішити проблему обласних газових господарств.

Нагадаємо, раніше представники девелоперських компаній повідомили про затягування компанією ПАТ «Львівгаз» процесу підключення новозбудованих житлових комплексів до центрального постачання газу.

За їх твердженнями протягом останнього року ПАТ «Львівгаз», встановлюючи індивідуальні вимоги до кожного із об’єктів, затягує в цілому процес підключення новобудов до постачання газу. Це в свою чергу впливає на терміни введення в експлуатацію нового житла, втім альтернативи компанії-монополісту на ринку постачання газу немає.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі