Львівщина опинилася у кінці рейтингу регіонів України з формування спроможних громад

Відтепер у рейтингу не враховується кількість створених об’єднаних громад в області.

Мінрегіон оприлюднив рейтинг областей щодо формування спроможних громад. Львівщина опинилася на 20 місці серед 24 областей України, а лідерами стали Житомирська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Про це інформує прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Як наголосили у Мінрегіоні, а у показниках чисельності населення та площі враховуються дані не лише ОТГ, а й міст обласного значення.

Також на місце регіону у рейтингу впливає кількість районів в області, де не відбуваються процеси об’єднання, а також кількість міст обласного значення, до яких приєдналися сусідні громади. З’явився також параметр покриття території регіону перспективним планом.

Моніторинг також демонструє, що продовжує зростати кількість громад, які скористалися механізмом співробітництва: уже 1262 громади спільно реалізують 325 договорів про міжмуніципальну співпрацю.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що 23 грудня у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах Львівщини – Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській – провели перші місцеві вибори.

Як повідомила Зоряна Павлів, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації, до 12 грудня 2018 року дільничні виборчі комісії зобов’язані надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення.

«При виявленні неточностей чи помилок у запрошенні, зверніться із заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців свого району або до дільничної виборчої комісії, – радить виборцям посадовець. – Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори», кожен виборець може звернутися з питань помилок у попередніх списках виборців себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про нездатність виборця самостійно пересуватися. Таку заяву слід подавати не пізніше як за п’ять днів до дня голосування, тобто до 17 грудня включно. Вона розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду», – додала Зоряна Павлів.

Джерело: decentralization.gov.ua

категорії
Суспільство

Публікації по темі