Львівщина отримала лише 600 “пакунків малюка” при потребі у 8 тисяч

Львівська область одержала другу партію «пакунків малюка» у кількості 400 штук.

Сьогодні, 26 вересня, Львівська область одержала другу партію «пакунків малюка» у кількості 400 штук. Іще 200 “пакунків малюка” область отримала 21 вересня

Про це повідомляє Прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

Відтак, батьки, діти котрих народились з 1 вересня 2018 року та вже виписані з пологових будинків, зможуть отримати свій «пакунок малюка» відповідно до написаних заяв в пологових будинках та органах соціального захисту населення області.

При цьому варто зазначити, що потреба Львівщини на вересень 2018 р – січень 2019 р становить більше  8 000 «пакунків малюка».

Варто зазначити, «Пакунок малюка» безкоштовно надають породіллі у межах дії постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і високоякісними речами.

Комплект натуральної допомоги “пакунок малюка” упакований в коробку-колиску з міцного картону, розміром 43×70×27 см. Зазначену коробку виготовляють з міцного гофрокартону  з нанесеним повнокольоровим друком на дно та кришку коробки. Орієнтовна вартість пакунку малюка 5 тисяч гривень.

Нагадаємо, “пакунок малюка” надають молодим батькам в межах проекту міжнародної технічної допомоги “Забезпечення соціального захисту і відповідального батьківства в Україні” у рамках Меморандуму України з ООН, яким передбачено міжнародну технічну допомогу на загальну суму 25 млн доларів США.

Термін реалізації програми – два роки (1.07.2018 — 1.06.2020), де донором значилися ЮНІСЕФ і Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС – Ред.), виконавцем — ЮНОПС, бенефіціаром — Мінсоцполітики, а реципієнти — “будуть визначені у процесі реалізації”.

Згідно домовленості, саме ЮНОПС слідкує за поставками бейбі-боксів для малюків. У проекті угоди з ЮНОПС йдеться вже про співфінансування цього проекту. Щоправда, суму не зазначено. Тобто фактично департамент соціального захисту населення перераховує кошти ЮНОПС, а останній в свою чергу лише надає допомогу у “здійсненні заходів” угоди і бере за це додатково 4,5% комісійних. Усе, що по факту робить ЮНОПС, — це в певній кількості формує “пакет малюка” відповідно до переліку, затвердженого наказом Мінсоцполітики, і поставляє на склад, визначений департаментом соцзахисту.

При цьому угода з ЮНОПС знімає з нього будь-які ризики за збої в поставках, перекладаючи їх на постачальників та департамент соцзахисту. Департамент же зобов’язується оплатити всі судові витрати і відшкодування, якщо ЮНОПС припуститься помилок у роботі.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі