“Львівщина стала рекордсменом за кількістю реалізованих проектів місцевого бюджету”, – Іван Собко

Станом на сьогодні опрацьовано дві третини поданих заявок.

31 січня у Львівській області завершився прийом заявок на участь в обласному конкурсі підтримки місцевих ініціатив – Конкурсі проектів місцевого розвитку Львівської обласної ради. Цього року на розгляд конкурсної ради запропоновано понад 2000 проектів.

Обласна рада затвердила граничну вартість проекту та суму субвенції з обласного бюджету у 2019 році на рівні: 500 тис. грн і 200 тис. грн відповідно. Варто вказати, що загальна вартість проекту збільшення на 100 тис. грн у порівнянні з 2018 роком.

У коментарі журналісту ІА “Вежа” Іван Собко, заступник керуючого справами апарату Львівської обласної ради з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків, розповів, що кількість поданих проектів з кожним роком зростає. “Конкурс проектів місцевого бюджету розвинувся настільки, що у 2011 році ми мали 34 заявки, а для порівняння 2029 року маємо понад 2000 проектів. Цього року пропозиції від учасників є ще більш якісні, цікаві, і найважливіше, що відсоток небюджетного внеску просто вражає: від 10 до 25% від загальної кошторисної вартості люди та спонсори фінансують особисто. Обласний бюджет дофінансовує найкращі з них”, – зазначив він.

За його словами, обласним бюджетом цього року на реалізацію проектів передбачили 130 мільйонів гривень. “Зараз ми працюємо над тим, щоб завершити реєстрацію всіх учасників чи дати відмову, якщо поданий неповний пакет документів. Після цього ми передамо проекти на оцінку незалежним експертам. Думаю, що в кінці березня ми вже матимемо список потенційних переможців. Після того, як вони будуть визначені, голови ОТГ та районних рад зобов’язані надати рішення про бюджетне співфінансування. І торі орієнтовно 15-20 квітня проекти вже перейдуть до стадії реалізації”, – запевнив Іван Собко.

Між тим, він відзначив, що у 2018 році обласний конкурс проектів місцевого розвитку мав хороші результати. “Минулого року ми реалізували 992 ініціативи: це рекордна кількість реалізованих проектів серед областей. Львівська обласна рада минулого року відзначена Радою Європи за найкращу практику місцевого розвитку на обласному рівні”, – розповів начальник відділу.

На його думку, найбільш успішними у 2018 році були проекти, пов’язані з екологією, облаштуванням об’єктів природно-заповідного фонду (21 проект), проекти, реалізовані у школах і садочках із заходів з енергозбереження.

“Багато вдалих проектів було реалізовано також в сфері охорони здоров’я, зокрема придбано в амбулаторію сімейної медицини інноваційне обладнання, інвентар. Таких проектів було понад 140. Також ми активно працювали з проектами вуличного освітлення. Якщо років 5 тому в наших селищах була темрява, були освітлені лише центральні частини вулиць, то станом на сьогодні встановлене сучасне економне освітлення LED. Окрім того, мали гарні розвиткові проекти, пов’язані зі спортом, громадським простором, вуличними шаховими дошками, облаштуванням туристичних місць інформаційними дошками, облаштуванням велопарковок”, – додав Іван Собко.

За словами заступника керуючого справами апарату Львівської обласної ради, станом на сьогодні опрацьовано 2/3 від усіх поданих заявок.

Довідка

Програма проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 – 2020 роки зорієнтована на вирішення проблем соціально-економічного розвитку громад шляхом підвищення ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів на базовому рівні.

Нововведенням до конкурсу у 2019 році є те, що замовник робіт зможе отримати останні 15 % від суми коштів субвенції обласного бюджету лише після того, як на об’єкті будуть повністю завершені роботи.

Для підтримки дотаційних територій збільшено вагу індексу податкоспроможності  при оцінці проектів. Порівняно з минулим роком, максимальний бал при врахуванні індексу податкоспроможності збільшено від 1 до 2. Це дозволить територіям із незначними фінансовими можливостями отримати додаткові бали та конкурувати з іншими.

Крім того, спрощено вимоги до подачі документів, удосконалено онлайн-платформу для прийому документів на участь в конкурсі. Уже зараз на сайті Львівської обласної ради можна ознайомитися з її тестовим режимом.

Джерело: www.lvivoblrada.gov.ua

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі