Львівщину чекають “перспективні зміни” в територіальному устрої

Міністерство очікує на прийняття Законопроекту №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою».

«Ми візьмемо шлях до адміністративного сприяння об’єднання громад», – Микола Рубчак

Про це учора, 12 жовтня, на «Форумі громад» у селі Давидів повідомив Микола Рубчак, начальник відділу з питань адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, під час I панельної дискусії «Ефективна співпраця з владою – запорука успіху територіальних громад».

Від наголосив, що загалом з боку Міністерства вже прийнято зміни до методики формування громад та підтверджені зміни до обласного бюджету для розвитку громад.

Зазначив, що в Міністерстві склали черговий моніторинг областей станом до жовтня включно за кількісним показником об’єднань громад. «На сьогодні маємо 837 громад, утворених в Україні за 3 роки. Окрім того, 134 громади наразі чекають рішення ЦВК про оголошення прийняття об’єднань».

Серед іншого, Микола Рубчак відокремив проблему введення в активну фазу реформування територіального устрою за допомогою міст обласного значення, що, на його думку, є важливим аспектом в реформуванні. «На жаль, станом на сьогодні на Львівщині не відбувається процесу приєднань, їх всього 9. У Львівській області є лише 2 громади, які застосовують механізми муніципального управління».

Відтак, у зв’язку з потребою в подальшому реформуванні Міністерством розроблений Законопроект №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою». «Сьогодні ми ще керуємося радянським указом Верховної Ради, який і морально, і понятійно за тими критеріями вже застарів. Очікуємо цього року прийняття цього закону. Цей закон дасть можливість локальними регіонами спільно з обласними адміністраціями розробляти проекти щодо адміністративного устрою областей».

Проблемою, яка відтягує реформування, виділив також пасивність самих громад у змінах «на місцях». «Ми в своїй діяльності візьмемо шлях до адміністративного сприяння об’єднання громад».

Зокрема наголосив, що безпосередньо Львівщину наступного року чекають перспективні зміни: «Нам надійшли пропозиції про внесення змін до перспективного плану Львівської області, які передбачають, що вся область, окрім Дрогобицького та Стрийського району, набудуть перспективного значення. Можна дискутувати щодо якості та ґрунтовності цих громад, але це вже бачення, схема, структура, на якій буде зосереджуватися майбутнє об’єднання в рамках області».

Начальник відділу з питань адміністративно-територіального устрою додав: «Ми готові до формування системи влади в областях, тому що цей Закон «Про засади адміністративно-територіального устрою» передаватиме нашу позицію щодо компетенції та позиції соціальних органів виконавчої влади», – наголошує начальник відділу з питань адміністративно-територіального устрою.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі