Львівська міська рада продала дві пам’ятки архітектури на площі Ринок

Приміщення розташовані в центральній частині обласного центру м. Львів на пл. Ринок.
Джерело: city-adm.lviv.ua

Управління комунальної власності Львівської міської ради провело черговий аукціон з продажу приміщень в електронній системі ProZorro.Продажі.

Відповідний лот на веб-порталі був оприлюднений 18 листопада.

Мова йде про нежитлові приміщення першого поверху загальною площею 72,9 кв. м. за адресою м. Львів, пл. Ринок, 12 та пл. Ринок 13. Зокрема, приміщення загальною 28,4 кв. м розташоване у будинку № 12 та загальною 44,5 кв. м розташоване у будинку № 13 на площі.

Фактично два приміщення з’єднані між собою і є одним нежитловим приміщенням комерційного призначення з допоміжними приміщеннями, забезпеченими фасадним входом і вікнами-вітринами.

«Приміщення розташовані в центральній частині м. Львів на пл. Ринок. Район розташування характеризується в основному житлово-комерційною забудовою міста. Поруч та неподалік об’єкта знаходяться: житлові 2-х — 4-х поверхові будинки з вбудованими на перших та цокольних поверхах комерційними об’єктами, магазини, кафе-бари, ресторани, відділення банків, Львівська міська рада, ресторан української кухні Криївка, Цукерня… Транспортна доступність — хороша», – вказують у супровідній інформації до лоту.

При цьому, варто вказати, що будинок №13 є пам’яткою архітектури та містобудування національного значення, охоронний №326/12. Як виявилося, Листом №1009/10-2/61-18 від 23 жовтня 2018 року Міністерство культури України погодило приватизацію цих приміщень, шляхом їх продажу на аукціоні.

Крім того, будинок №12 на пл. Ринок — теж пам’ятка архітектури та містобудування національного значення, охоронний №326/11. Міністерство культури також погодило його приватизацію.

Варто вказати, що пам’ятки розташована в межах території, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Відтак, у аукціоні з продажу нежитлових приміщень першого поверху загальною площею 72,9 кв.м. за адресою м. Львів, пл. Ринок, 12 та пл. Ринок, 13 взяло участь 9 потенційних покупців. Внаслідок проведення торгів вартість об’єкта зросла з 12 млн 689 тис. грн до 34 млн грн, тобто ціну об’єкта збільшено у 2,7 рази. Вартість одного квадратного метра при цьому становить більше 466 тис. грн — 16 тис. 656$.

Переможцем аукціону став ТзОВ «Львівмедікалцентр», яке займається загальною медичною практикою. Згідно даних Youcontrol, юридичний вік компанії складає всього 188 днів, а розмір статутного капіталу – 80 млн грн. Його засновник Юрій Ломага є бізнес-партнером львівського підприємця Григорія Козловського.

Зазначимо, що участь у аукціоні брав “Холдинг “Гранд Готель” та “Холдинг емоцій “!ФЕСТ”, а також ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп», яке займається будівництвом, орендою та управлінням власною або орендованою нерухомістю.

Варто вказати, що 17 квітня поточного року прес-служба Львівської міської ради інформувала про те, що у будинку на пл. Ринок, 19 ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» проведено незаконні роботи по переплануванню. На місці віконного облаштовано дверний простір, що могло завдати шкоди пам’ятці культурної спадщини. Компанія визнала порушення та погодилася врегулювати ситуацію.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі