Львівська облдержадміністрація проводить «прозорі» торги, в яких сама ж і перемагає

За якістю будівництва доріг на Львівщині переважно «слідкують» фірма "Гал Інжиніринг Груп" та УКБ ЛОДА.

Департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації згідно Річного плану закупівель на 2018 рік оголошено 13 закупівель на здійснення технічного нагляду за об’єктами будівництва доріг.

Відповідну інформацію повідомила Львівська обласна державна адміністрація у відповідь на інформаційний запит ІА “Вежа”.

Відтак, стосовно оголошення процедури закупівель на проведення технічного нагляду автомобільних доріг загального користування місцевого значення Ірина Гримак, заступник голови облдержадміністрації, вказує 13 тендерів, проведених згідно Річного плану закупівель на 2018 рік.

Серед них 10 тендерів вже завершені та по одному на етапі укладення договору, кваліфікації переможця та подання пропозицій.

Власне, з 12 тендерів, в яких вже є можливість прослідкувати переможця торгів (або ж потенційного переможця), найчастіше перемагала ТзОВ “Гал Інжиніринг Груп”. Зокрема, ця фірма «слідкувала» за будівництвом дороги Красне – Чемеринці Буського району Львівської області за 223 тис грн. Окрім цього, компанія здійснювала технічний нагляд за будівництвом автомобільних доріг Стрий – Меденичі (близько 200 тис грн), Вибранівка – Отиневичі (близько 150 тис грн), Ричагів – Мала Горожанка – Вербіж (близько 140 тис грн) і тд.

Зазначимо, згідно даних Youcontrol ТзОВ “Гал Інжиніринг Груп” – львівська фірма, яка спеціалізується на інжинірингу, геології та геодезії та надає послуги технічного консультування в цих сферах. Статутний капітал підприємства складає 50 тис грн.

Окремо зазначу, що в переліку тендерних переможців серед 12 тендерів 4 рази згадують УКБ ЛОДА, 3 з яких вже завершені, одна на етапі укладення договору. Відповідно, Управління капітального будівництва Львівської Ода також приймає участь у тендерах технічного нагляду за об’єктами.

Серед згаданої кількості завершених тендерів УКБ стало переможцем у нагляді за дорогою Золочів – Красне (190 тис грн), Славське – Вигода (99 тис грн), Колоденці – Старий Яричів (60 тис грн) та виявили намір укласти договір Жовква – Мокротин – Сулимів (330 тис грн).

До прикладу, згідно даних сайту публічних закупівель Prozorro, 18 червня 2018 року Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оприлюднив тендер на надання послуг з нагляду за виконанням будівельних робіт на дорозі загального користування місцевого значення С141515 Славське – Вигода Сколівського району Львівської області.

Адміністрація попередньо оцінила виконання робіт за вартістю близько 431 тис грн. Однак, враховуючи вказані критерії вибору переможця в пріоритеті ціни, УКБ ЛОДА, яка подала участь у торгах, вирішила трохи скинути. Управління запропонувало виконання послуг за більш ніж в 4 рази меншою оплатою в 99 тис грн. В цих же торгах приймали участь ще 4 компанії, які не «підійшли» замовнику через високу вартість або ж «тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації».

Фактично, облдержадміністрація стає як замовником робіт, так і підрядником, вказуючи про проведення прозорих торгів.

Варто згадати про тендер з надання технічного нагляду на ділянці дороги Дрогобич – Комарно за очікуваною вартістю в 1,2 млн грн. На разі він перебуває на етапі кваліфікації переможця. На відповідь очікує львівська компанія Техексперт-Захід. При цьому, конкуренцію в тендері склали як ТзОВ “Гал Інжиніринг Груп”, так і УКБ ЛОДА, однак запропонували вищу вартість.

На сьогодні ще не визначений переможець з технічного нагляду за об’єктом під’їзду до м. Моршин на ділянці км 0+900 – км 3+400 Стрийського району Львівської області. Поки жодна компанія ще не заявила про свою участь, однак передбачувано, що роботи перевірятиме або ж фірма «Гал Інжиніринг Груп», або Управління капітального будівництва облдержадміністрації.

Нагадаємо, раніше Роман Кокотайло, т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА,  розповідав, що по службі автомобільних доріг здійснюють трирівневу перевірку контролю якості виконаних робіт, яку контролює незалежний технічний нагляд, на який проводиться відкрита тендерна закупівля в системі Prozorro.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі