Львівська пам’ятка архітектури, у якій обвалилася частина гіпсової ліпнини, «у доброму стані»

На думку начальника управління охорони історичного середовища, окремі елементи від карнизу впали через замерзання.

Львівська міська рада стверджує, що будівля на вулиці Руській, 20, з фасаду котрої 11 січня обвалився фрагмент гіпсової ліпнини, знаходиться в задовільному стані та буде вчасно реставрована.

Зокрема Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, зазначила, що елементи фасаду будівлі поступово реставрують. «Прохання реставрації ми не ігнорували, ми проводимо поступова реставрацію будівлі. Почали з даху, тому що він протікав, через що і весь карниз був у поганому стані. Тоді почали реставрувати наступного року металеві елементи, це ті елементи, котрі є на даху, на балконах, на вікнах, які також ледве трималися і могли впасти в будь-який момент. Тепер реставрують вікна через те, що вони протікають. Також відреставровані двері, тож будинок поступово реставрується», – зазначила вона.

Щодо падіння фрагменту ліпнини Лілія Онищенко зазначила, що вони ймовірно впали через замерзання. «Я думаю, що це від того, що є замерзання, розмерзання, і елементи від того страждають», – зауважила Лілія Онищенко.

Вона також стверджує, що будівлю поліклініки не можна вважати аварійною. «Ні,  будівлю не можна вважати аварійною. Два роки тому ми намагалися зробити комплексну реставрацію цього будинку, коли в нас був проект «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста». Це проект, який фінансувався урядом Німеччини, німецькі спеціалісти обстежували цей будинок і зазначили, що він в доброму стані. Поступова реставрація повинна бути, але це не є критично», – наголосила Лілія Онищенко.

Нагадаємо, 11 січня, з 4-го поверху 1-ої міської поліклініки, що на вул. Руській, 20, обвалилася частина гіпсової ліпнини. Як повідомила Наталія Бачун, в.о. головного лікаря КНП «1-а міська поліклініка м. Львова», комісія зафіксувала цей випадок, місце обгородили та прибрали частину ліпнини, яка обвалилася. В той час, коли стався обвал, людей на місці не було, тож ніхто не постраждав.

«З 4-го поверху стався обвал гіпсової ліпнини — це кругла ліпнина зі сторони входу, поруч з зупинкою. Ми з 2010 року неодноразово повідомляли про необхідність проведення робіт на фасаді будівлі, однак реконструкції не проводили через брак фінансування. Комісія зафіксувала цей випадок. Коли стався обвал, людей на зупинці не було, тому ніхто не постраждав», — зазначила Наталія Бачун.

 

 

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі