Львівський перевізник освоїть 28 мільйонів на реставрації монастирського храму в смт. Підкамінь

Компанія ТОВ «ХоСаРо» перемогла у тендері на проведення комплексної реставрації Монастирського храму з дзвіницею - пам’ятки архітектури національного значення XV-XVIII ст. в смт. Підкамінь Бродівського району.

Компанія ТОВ «ХоСаРо» перемогла у тендері на проведення комплексної реставрації Монастирського храму з дзвіницею – пам’ятки архітектури національного значення XV-XVIII ст. в смт. Підкамінь Бродівського району.

Договір із переможцем тендеру був укладений на початку грудня та опублікований на порталі Prozorro.

Згідно з тендерною документацією Департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА замовив проведення робіт з чистки та реставрації фасадів храму, ремонт тріщин, встановлення плит, оздоблювальні роботи, облаштування сходів та огорожі.

Також, згідно з тендерною документацією, підрядник проведе відновлення дзвіниці храму та впорядкування території із створенням парку.

За результатами аукціону, договір було укладено з ТОВ «ХоСаРо», що запропонувала вартість проведення робіт 28,406 млн гривень, що на 111 тисяч гривень менше початкової ціни тендеру.

Варто зазначити, керівником ТОВ «ХоСаРо» згідно інформації порталу Youcontrol є Володимир Хома. Він також є власником ПАТ “ЛЬВІВСЬКЕ АТП-14630” – автотранспортного підприємства, що обслуговує міські автобусні маршрути Львова, а також ТОВ “МІРА-КАПІТАЛ” і ТЗОВ”БЦ”УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ”.

Стосовно компанії ТОВ «ХоСаРо», що займатиметься комплексною реставрацією храму, компанія починаючи із 2016 року успішно перемагає у тендерах. Так в 2016 році компанія здобула перемогу у тендерах на загальну суму 136,9 млн. гривень, у 2017 році – 150,7 млн гривень, у 2018 році – 175,5 млн гривень.

Зокрема у 2018 році компанія здобула перемогу у тендері на проведення Реконструкції кз лор “західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” на суму 25,6 млн гривень, влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів та благоустрій прилеглої території львівського державного університету фізичної культури на суму 12,8 млн гривень, Реконструкцію з розширенням існуючої школи №41 в смт. Брюховичі на суму 91,6 млн гривень, та в інших.

Окрім того зазначимо, що компанія має широкий спектр зареєстрованих видів діяльності – 12. Серед них виробництво мила та мийних засобів, електромонтажні роботи, оптова торгівля деревиною, транспортне оброблення вантажів, будівництво житлових і нежитлових приміщень та інші.

Зазначимо, комплексна реставрація храму та дзвіниці у смт. Підкамінь реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, а зокрема проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні».

Загалом вартість проекту – понад 1,8 млн євро. «Із цієї суми – на реконструкцію монастиря в Підкамені виділено 807 тис євро, власне на реставрацію, і 15 тис євро на облаштування туристичної інфраструктури, щоб цей об’єкт служив центром паломницького туризму», – зазначив Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради.

«Бродівська районна рада висловила ідею, аби власне відновити вежу цієї пам’ятки, безперечно величезного значення, якщо ми говоримо про паломницький туризм. Колись Підкамінь був одним з місць паломництва на рівні з Кальварією чи Ясною Горою у Польщі. З огляду на це ми підготувати проект», – розповіла Галина Литвин, виконавчий директор Асоціація органів місцевого самоврядування (АОМС) «Єврорегіон Карпати-Україна».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі