Львівську область поділять на 5 районів: оприлюднили карту

Замість 465 існуючих у нашій державі районів буде сформовано 102, з яких 10 – на тимчасово окупованій території Донбасу та у Криму.

Віце-прем’єр і міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко презентував нову модель адміністративно- територіального устрою України

Про це пише Інформаційний портал Дрогобицького краю з посиланням на Мінрегіон.

На своїй сторінці у Facebook Зубко оприлюднив мапу щодо кількості майбутніх районів. Передбачається, що на Львівщині буде лише п’ять районів, замість нинішніх 20, пише Zaxid.net.

Як відомо, Україні задекларовано новий етап реформи децентралізації. Він передбачає завершення процесу об’єднання громад та формування нових районів. Прем’єр Гройман ще раніше анонсував, що проведення чергових місцевих виборів у 2020 році має відбутися на новій територіальній основі громад та районів, хоча чимало експертів зараз у цьому сумніваються.

Розпорядженням Кабміну, прийнятим у січні 2019 року, було затверджено «план заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки». Відповідно до цього документу, в областях утворені міжвідомчі регіональні робочі групи, які мали підготувати пропозиції щодо адміністративнотериторіального устрою базового та районного рівнів (визначити кількість об’єднаних громад та майбутніх районів) та подати їх на розгляд Кабміну до 1 червня цього року.

Аби пришвидшити процес, Мінрегіон ще навесні цього року скинув на обласні адміністрації проекти-пропозиції щодо нових районів, розроблені київськими експертами. Надійшов проект нових районів і у Львівську ОДА. Однак, тут чомусь вирішили ці напрацювання не оприлюднювати для широкого загалу. Їх бачило лише вузьке коло експертів. Як неофіційно пояснюють чиновники – так вчинили, аби не створювати зайвого збурення людей до президентських виборів.

Такою, начебто, була позиція попереднього керівника ОДА Олега Синютки. Не мав проект з’явитися на публіку і до парламентських виборів. Однак після того, як міністр Зубко оприлюднив карту з новим адміністративно-територіальним устроєм України, карту майбутніх районів Львівщини за наполяганням видання у ЛОДА таки надали.

Як пояснила керівник департаменту економічної політики ЛОДА Марта Бухтіярова, в обласній держадміністрації готують свій проект нових районів. «Було вирішено не оприлюднювати пропозиції міністерства регіонального розвитку, поки немає наших пропозицій», — сказала вона.

Зі слів Бухтіярової, про дедлайни у ЛОДА не чули, а свої напрацювання винесуть на розгляд громадськості «найближчим часом».

«Уже є напрацьований проект ЛОДА як щодо базового рівня (ОТГ), так і щодо нових районів, — каже чиновниця. – Він відрізняється від того, що представило міністерство. Вони бачать п’ять районів, у тому числі дуже великий Львівський район. Виникає питання управління саме цим районом, який займає територію з одного краю області до іншого. Це дуже дискусійне питання. Ми бачимо трохи інакше: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський – шість районів. І трошки іншу їх конфігурацію. Це лише пропозиції, які будуть найближчим часом винесені на широке обговорення, перш ніж будуть куди-небудь подаватися. У будь-якому разі, ми будемо подавати у міністерство свою пропозицію».

Що пропонує Мінрегіон для Львівщини

Про різні варіанти укрупнення районів Львівщини у межах адміністративно-територіальної говорилося вже давно. Було декілька проектів. Експерт з питань територіальної організації влади та децентралізації Юрій Ганущак, якого називають одним із «архітекторів» реформи місцевого самоврядування, пропонував поділити Львівщину на шість районів (Червоноградський, Бродівський, Самбірський, Дрогобицький, Стрийський та величезний – Львівський). Керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко мав бачення щодо восьми районів (Червоноградський, Бродівський, Золочівський, Львівський, Городоцький, Стрийський, Дрогобицький, Самбірський). У лютому 2019 року Центр політико-правових реформ спільно з львівськими експертами Інституту регіонального розвитку презентували інший проект – щодо утворення семи районів (Львівський, Новояворівський, Червоноградський, Золочівський, Стрийський, Дрогобицький, Cамбірський).

Проект адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Львівської області, який зараз пропонує Мінрегіон і який не афішують у ЛОДА, передбачає утворення 61 об’єднаної територіальної громади. Варто зазначити, що затверджений Львівською облрадою та погоджений Кабміном перспективний план області передбачає 85 ОТГ, тому передбачається їх укрупнення, зокрема, тих громад, які вже утворені і вважаються фінансово неспроможними.

Пропонується утворити на Львівщині п’ять районів (замість нинішніх 20):

1. Львівський – найбільший, із кількістю мешканців 1,4 млн осіб (у тому числі Львів – 721,3 тис. осіб), має об’єднати 24 громади;

2. Дрогобицький – 452,1 тис. мешканців, 13 ОТГ;

3. Самбірський – 233,2 тис. мешканців, 10 ОТГ;

4. Червоноградський – 253,4 тис. мешканців, 7 ОТГ;

5. Золочівський – 164,3 тис. мешканців, 7 ОТГ.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі