Людині, яку виселяють з “хрушовки”, повинні надати житло у тому самому районі

Так люди матимуть смогу користуватись звичною інфраструктурою: ходити в ту саму поліклініку, школу, дитсадок, тощо.

Мінегіон розробив Законопроект щодо реконструкції “хрущовок”. Відповідно до нього, якщо людину виселяють зі старого будинку, їй повинні надати житло у тому самому районі, де вона жила до реконструкції чи знесення.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку.

“Важливо, щоб люди залишалися жити в своїх же районах, до яких вони звикли. Щоб вони продовжували користуватися тією ж соціальною інфраструктурою — школами, лікарнями і тощо” – зазначив заступник Міністра, Лев Парцхаладзе

“Ми ввели низку обов’язкових вимог, які захищають інтереси людей у випадку реконструкції застарілого житла. Наприклад, що дуже важливо, — спочатку повинен будуватися пусковий будинок, куди переселяються мешканці з 2-3 старих будинків, і тільки після цього застаріле житло зноситься і на його місці будується нове. У такому випадку люди краще відносяться до переїзду, коли бачать нове готове приміщення і переїздять в нову квартиру з вже готовим ремонтом. Крім цього, важливо, щоб люди залишалися жити в своїх же районах, до яких вони звикли. Щоб вони продовжували користуватися тією ж соціальною інфраструктурою — школами, лікарнями і тощо”, — наголосив пан Пархаладзе.

Також новий законопроект передбачає, що в маленьких містах “хрущовки” будуть не зносити а реконструювати.

“Важливо ще те, що зносити старі будинки і будувати нові можливо і вигідно тільки у великих містах — містах-мільйонниках. Тут вартість житла висока, вона дозволить інвестору зайти в такі проекти. А в невеликих населених пунктах це практично неможливо, там є сенс проводити реконструкцію будівель. І це може бути або міська програма, або державна. У Києві є програма 70/30. Є програма в Мінрегіоні через Фонд енергоефективності, наприклад, — «теплі кредити», — додав заступник Міністра.

Нагадаємо, у чинному Законі України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку на проведення реконструкції такого житла.

категорії
Суспільство

Публікації по темі