Найвідоміші розробки української зброї і військової техніки, якими вже користуються Збройні сили нашої країни.
Шолом доповненої реальності для танкістів від компанії «LimpidArmor»
Компанія «LimpidArmor» була створена у 2016 році ветеранами АТО. Команда розробила унікальний пристрій, який допомагає екіпажам танків краще орієнтуватися у просторі. За два роки стартап компанії зібрав достатньо коштів для того, щоб випустити продукт. Завдяки камерам, які встановлюються на танк, а також відповідному програмному забезпеченню люди із шоломами від «LimpidArmor» можуть бачити постійне потокове зображення навколо своєї бойової машини. Шолом надає оптичну і теплову картинку оточення. Окрім цього, цей смарт-продукт може розрізняти противників і союзників позначаючи їх червоним і зеленим кольором. Сам шолом складається з окулярів доповненої реальності, оптичних і тепловізійних камер, програмного забезпечення.
Скорострільна гвинтівка «Гопак»
Оперативно-портативна гвинтівка «Гопак» – була розроблена фахівцями ВАТ «Завод Маяк», і презентована на XII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека-2015». Гвинтівка використовується для ведення прихованої прицільної стрільби у міських умовах. Можливі різні модифікації відповідно до поставлених оперативно-тактичних завдань. Калібр гвинтівки – 7,62х39, вага – менше 5 кг, скорострільність – 30 пострілів за хвилину.
Мінібронетранспортер «Фантом»
У 2016 році «Укроборонпром» представив на військовій виставці «Зброя та безпека» дистанційно керований багатоцільовий транспортний засіб «Фантом».
Мінібронетранспортер оснащений денним та нічним комплексами прицілювання, що дозволяє вести вогонь у будь-який час доби на відстані більше 1 км. Бойова машина може транспортувати боєкомплекти, виконувати евакуацію поранених з поля бою і багато іншого. Українська військова розробка у 2017 році увійшла до п’ятірки найкращих на міжнародній виставці «IDEX», яка відбувалась в ОАЕ.
Бойовий модуль «Вій» для легкої бронетехніки від Київського бронетанкового заводу
Модуль призначений для ураження на відстані до двох кілометрів живої сили противника, транспортних засобів, наземних об’єктів, а також повітряних цілей.
Однією з головних особливостей «Вію» є високий темп стрільби, модуль виконує до 3000 пострілів за хвилину. У ворога за одну секунду вилітає одразу ж 50 патронів.
Розвідувальний безпілотник «ANSER»
У 2016 році держпідприємство «Спецтехноекспорт» презентувало новий безпілотник «ANSER». Сьогодні його ефективно використовують для моніторингу великих територій, берегових ліній, позицій і переміщення противника у глибокому тилу. Сам він злітає за допомогою катапульти, тому для його використання не потрібні стаціонарні злітно-посадкові смуги чи окремі майданчики. Вага «ANSER» становить всього 23кг. Перебувати у повітрі безпілотник може до 12 годин.