Майже 500 млн грн «теплих кредитів» вже видано сім’ям на енергоефективні заходи у цьому році

У 2019 р. особливо вражає високий попит ОСББ на державну підтримку.

У квітні цього року понад 30 тис. родин взяли участь в державній програмі з утеплення житла та залучити близько 350 млн грн «теплих кредитів».

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Це у понад 2 рази більше, ніж у березні ц.р., коли родини інвестували 151 млн грн в енергоефективність.

Зокрема, минулого місяця державними банками видано 236 млн грн – на утеплення приватного житла, 103 млн грн – на енергоефективні заходи для ОСББ та майже 9 млн грн – на твердопаливні котли.

У 2019 р. особливо вражає високий попит ОСББ на державну підтримку. Наприклад, у квітні цього року 320 ОСББ отримали 103 млн грн «теплих кредитів» на енергоефективні заходи. Для порівняння у березні ц.р. лише 15 ОСББ взяли 4 млн грн «теплих кредитів».

Всього у 2019 році населення та ОСББ залучили вже майже півмільярда гривень «теплих кредитів». Це фактично половина суми від загального прогнозованого обсягу кредитування – 1,1 млрд грн «теплих кредитів» (за наявного бюджетного фінансування у розмірі 400 млн гривень).

«Усі охочі ще мають нагоду скористатися програмою та інвестувати в енергоефективність свого будинку, щоб жити у комфорті і заощаджувати на комунальних послугах», – закликав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Нагадаємо, що Державний бюджет України на 2019 рік передбачає 400 млн грн на фінансування програми “теплих кредитів” у цьому році. Крім цього, за весь час своєї дії програма сприяла інвестуванню близько 7 млрд грн в економіку країни. Обсяг відшкодування з держбюджету склав більше 2,3 млрд гривень.

“Держенергоефективності надалі здійснюватиме моніторинг дії програми.  У разі стрімко зростаючого попиту населення та ОСББ на «теплі кредити» буде ініційовано звернення до Уряду та Парламенту щодо необхідності збільшення обсягу її фінансування”, – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі