Майже половина лікарень Львівщини може залишитись без держфінансування

Медзаклади не отримуватимуть фінансування з держбюджету, якщо не встигнуть реорганізуватись та підписати договір з Нацональною службою здоров'я

На Львівщині 42% закладів спеціалізованої допомоги не підписали договір з Національною службою здоров’я. Якщо вони не встигнуть зробити це до 2020р, то не отримають держфінансування і утримуватимуться з інших джерел, наприклад, за кошти місцевих бюджетів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, до 1 січня 2020 року всі медичні заклади повинні реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства і перейти на оплату за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Наразі у Львівській області реорганізували лише 68% лікарень. Найкраща ситуація на Полтавщині – 85%.  На другому місці Харківська область — 80% медзакладів автономізовані. За нею Волинська (75%) та Рівненська (73%). Найменше закладів реорганізовано у Луганській області — 10% та на Закарпатті — 13%.

Якщо у найближчі тижні місцеві ради не розпочнуть процес автономізації, нереорганізовані лікарні не встигнуть стати КНП (комунальними некомерційними підприємствами) і не підпищуть договір з Національною службою здоров’я до кінця року. У такому випадку вони повинні знайти інше джерело фінансування, наприклад, кошти місцевого бюджету.

Процедура реорганізації триває близько 6 місяців. Тому ухвалити рішення про автономізацію лікарень місцеві ради мають уже на найближчій сесії.

Довідка

Механізм автономізації детально описаний на сайті МОЗ України.

З 2018 року модель оплат за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» працює на рівні первинної медичної допомоги. Усі комунальні медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з Національною службою здоров’я.

Досі заклади спеціалізованої допомоги фінансувалися з медичної субвенції. З 2020 року тут також запрацює модель фінансування Національної служби здоров’я. Заклади отримуватимиуть оплати за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ. Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків.

категорії
Суспільство

Публікації по темі