Малоголосківська: район забудов з сучасними рішеннями

Близькість до центру міста, мальовничі пейзажі, комфортні багатоповерхівки – все це робить мікрорайон привабливим для інвестицій.

Близькість до центру міста, мальовничі пейзажі, комфортні багатоповерхівки – все це робить мікрорайон привабливим для інвестицій. На сьогодні поруч із вулицею Малоголосківська активно тривають будівельні роботи, тут зводять нові житлові квартали 14 будівельних компаній.

Експерти у будівельній сфері розповіли журналісту ІА «Вежа», чому соціальна інфраструктура йде на другий план в період активного будівництва та що зараз формує попит.

Виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк розповів про новий тренд, який панує у місті. «Під час щорічного Осіннього форуму «Нерухомість. Девелопмент. Рітейл» експерти обговорювали нові тренди на львівському будівельному ринку. Наразі будівельні та девелоперські компанії зосередили свою увагу на будівництві житла бізнес та преміум-класу. Причиною тому є попит, який і формує пропозицію. Наразі люди хочуть придбати не лише квадратні метри. Їх цікавить локація де вони будуть жити, соціальна інфраструктура, зручність прибудинкової території», – пояснив Юрій Мартинюк.

Львів, як зазначив директор Асоціації західноукраїнських забудовників, розвивається доволі динамічно. Він входить у список міст, в яких інвестиційний бум не вщухає та продовжує нарощувати темпи збільшуючи обсяги будівництва як житла, так і офісних площ.

«На сьогоднішній день у Львові є 135 тисяч квадратних метрів офісної нерухомості. До кінця 2019 року сумарна кількість квадратних метрів офісних площ зросте до 350. Це свідчить про шалений попит на таку нерухомість», – наголошує Юрій Мартинюк.

Люди, які інвестують у житлову чи нежитлову нерухомість, звертають увагу на клас нерухомості, на зручність і на перспективи її використання. За словами, без належної інфраструктури (транспортної, соціальної) жити у такому районі – некомфортно.

«48% офісної нерухомості розташовані у Франківському районі. Це пов’язано з двома великими проектами, зокрема Львів.Тех.Сіті, який будується на вулиці Стрийській і з ІТ-кварталом, який будується на перехресті Козельницька-Луганська-Стрийська. Це теж спричинить потребу в якісному житлі, тому що представники ІТ-бізнесу – є доволі вимогливими до умов проживання і до якості нерухомості», – розповів Юрій Мартинюк.

Як пояснив Юрій Мартинюк, є багато інших об’єктів, інвестиційна привабливість квадратних метрів котрих залежить власне від класу нерухомості. По-перше, нерухомість преміум-класу чи бізнес-класу може бути розташована не лише у центральній частині міста. По-друге, у таких об’єктах широко застосовують енергозберігаючі технології, намагаються створити максимальний комфорт майбутніх мешканців пропонуючи закриті території, посилений рівень охорони, зручну інфраструктуру, тощо.

Зокрема Юрій Мартинюк зазначив, що в районі вулиці Малоголосківська тривають активні будівельні роботи. Невдовзі тут буде збудовано сучасний та комфортний для життя житловий мікрорайон із застосуванням сучасних рішень.

Водночас, не варто зважати на відсутність транспортних розв’язок, адже на даному етапі розвитку мікрорайону, тут ведуть активне будівництво 14 будівельних компаній. «Звичайно, наразі мікрорайон сполучається з містом дорогою, що має ширину близько 5 метрів та немає тротуару. Втім це період активних будівництв. В подальшому район забудови Малоголосківська – буде найсучаснішим та найкомфортнішим з тих районів, які зараз є у ближньому центрі. Наразі немає у Львові ділянки, яка б мала таке вигідне розташування, зручну транспортну логістику та водночас відповідала всім нормам», – запевнив співзасновник компанії Lev Development Олександр Островський.

За словами Олександра Островського у районі вулиці Малоголосківської значна частина земель зарезервована під дитячі садки, школу, а також іншу соціальну інфраструктуру. «Лише архітектори можуть на даному етапі бачити картину в цілому, бачити де будуть садочки, школи, де будуть сквери, ігрові та спортивні майданчики. Девелоперські та будівельні компанії зацікавлені, щоб район капіталізувався. Уже минув той час, коли девелоперські компанії чи забудовники ганялись за n-кількістю квадратних метрів», – розповів Олександр Островський.

Стосовно транспортної логістики Олександр Островський заначив, що дороги будуються після того, як проведенні усі комунікації, включаючи газопостачання та водопостачання. «Ми прекрасно розуміємо, що часи планової економіки минули. Раніше будували дороги, інфраструктуру, потім будинки, перекопували новенькі дороги аби прокласти комунікації. Район забудови Малоголосківська створюється з нуля, тут можна втіли усі найсучасніші підходи до планування будівництва. Варто пам’ятати і те, що тут застосовуватимуть уже нові державні будівельні норми. Зокрема, тут ймовірно зявляться перші у Львові вбудовані дитячі садочки. Тому, я переконаний, що проблема з дитячими садками у районі забудови Малоголосківська не буде існувати» – поділився Олександр Островський.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі