Мешканці Львівщини проти будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13

Протестувальники рухалися за маршрутом від Епіцентру на вул. Б. Хмельницького до Львівської міськради.

У четвер, 14 лютого, мешканці Львівської області вийшли на марш протесту проти сміття у Грибовичах та будівництва заводу на вул. Пластовій, 13.

Про це журналістів ІА “Вежа” проінформував Ігор Муравський, еколог та депутат Жовківської міської ради.

Саме він закликав львів’ян і мешканців Львівщини долучитися до протесту. “За чисте довкілля, за наше майбутнє і достойне проживання у рідному місті! Разом здобудемо право, щоб нас почули чиновники ЛМР і припинемо їх свавілля та протизаконні дії чиновників Львівської міської ради”, – заявив Ігор Муравський.

Протестувальники йшли за маршрутом від Епіцентру на вул. Б. Хмельницького до Львівської міськради. Мешканці вимагають від влади знайти оптимальну ділянку під сміттєпереробний комплекс, ділянку під полігон, проект сучасного високотехнологічного ефективного сміттєпереробного заводу, оприлюднити технічні документи, обговорити з громадою всі аспекти та тарифну політику і після погодження збудувати сучасний ефективний екологічно безпечний завод.

Ігор Муравський зауважує, що під видом заводу на вул. Пластовій, 13 у разі будівництва стоятиме потужня сміттєсортувальна лінія, яка буде відсортовувати вторсировину (все що можна продати ), а весь залишок піде у спеціальні камери, де буде відбуватися прискорена ферментація або ж гниття залишків сміття, а газ який утворюватиметься піде у повітря отруюючи його. “Після цього процесу гниле сміття отримає нову назву “компост”, і буде використовуватись для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Сміттєзвалища рекультивувати сміттям”, – обудений еколог. Нагадає, що з 2016 року офіційно сміттєзвалище закрите.

Варто вказати, що будівництво першого в Україні сміттєпереробного комплексу має розпочатися у Львові вже навесні 2019 року. Замовником будівництва комплексу є ЛКП “Зелене місто”. Завод планують збудувати на вул. Пластовій, 13. Нещодавно активісти зірвали громадські слухання щодо будівництва заводу на цій території, оскільки це територія, на якій розміщені очисні споруди “Львіводоканал” і це може призвести до екологічної катастрофи.

Довідка

Майбутній завод у Львові складатиметься з двох частин. Механічна обробка сміття передбачає роботу спеціальних сит, які розділятимуть відходи на дрібну фракцію (органічні відходи) та неорганічні відходи. Після цього дрібну фракцію сміття компостуватимуть, а неорганічні відходи відправлятимуть на сортувальну лінію, де їх будуть вручну сортувати та відбирати вторсировину. Після відбору та компостування може залишатися певний залишок сміття, який відправлятимуть на захоронення.

Друга частина комплексу – біологічна обробка відходів. Цей процес буде відбуватися в окремому цеху, де в спеціальних тунелях відбуватиметься компостування органічної фракції відходів. Сміттєпереробний комплекс передбачає також будівництво цеху, де вироблятимуть RDF–паливо, яке може бути використане на цементних заводах.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі