Мешканці приватних та державних гуртожитків зможуть приватизувати займане житло

Уряд України схвалив проект Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 — 2021 роки».

Уряд України схвалив проект Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 — 2021 роки».

Про це повідомили у Мінрегіоні.

Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» визначає, що мешканці гуртожитку, які проживають у гуртожитках державної форми власності, а також у гуртожитках, включених до статутних капіталів товариств, у тому числі тих, що в подальшому були передані до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужені в інший спосіб, набувають право на приватизацію займаних ними жилих приміщень у таких гуртожитках після їх передачі у власність відповідної територіальної громади.

Проектом Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 — 2022 роки» врегульовуються питання передачі у власність територіальних громад таких гуртожитків.

Тож, прийняття та виконання цієї Програми дасть право мешканцям гуртожитків державної форми власності, а також гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств, приватизувати приміщення, в яких вони проживають. Кількість громадян, які проживають у таких гуртожитках і матимуть змогу приватизувати сягає майже 70 тисяч осіб.

Фінансування вказаних заходів проектом передбачається. Фінансування витрат, пов’язаних з передачею гуртожитків, здійснюється як з державного, так і з місцевих бюджетів.

Зокрема, кошти на відновлення документації на гуртожитки, визначення та благоустрій їх прибудинкових територій та проведення їх капітального ремонту передбачаються органами місцевого самоврядування у місцевому бюджет.

Програмою передбачається передати у власність територіальних громад 490 гуртожитків, у тому числі 271 гуртожиток, які є об’єктами права державної власності, та 219 гуртожитків, що були включені до статутних капіталів (фондів) суб’єктів господарювання, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

категорії
Суспільство

Публікації по темі