«Ми не будемо застосовувати нову ліврею на старий неякісний транспорт», – Андрій Білий

У Львові відбувся конкурс з брендування громадського транспорту.

11 вересня відбулося засідання конкурсного комітету Львівської міської ради з визначення зовнішнього оформлення громадського транспорту у місті Львові.

На конкурс брендування громадського транспорту подали свої пропозиції четверо учасників, запропонувавши відповідно різні варіанти фарбування: «Рослинний» варіант (автор Тетяна Стефанишин), «Бруківковий» (Назарій Кондратюк), «Жовто-зелений» (Назар Хітрені) та «Жовто-білий» (Костянтин Череповський).

Умовами конкурсу передбачено, що базовим кольором для фарбування міського транспорту має бути жовтий (RAL 1016), а кожен з учасників має запропонувати дизайн для трамваїв Electron і Tatra, тролейбусів Electron і Skoda та автобусів Ataman.

Переможець розробить брендування для всіх моделей львівського громадського транспорту, а після цього отримає винагороду від мерії – 36 тис. грн.

Як розповів Андрій Білий журналісту ІА «Вежа», презентацію концепцій дизайнерських груп планують провести 1 жовтня у Великій сесійній залі, де кожен охочий зможе висловити власну думку з приводу бачення лівреї для громадського транспорту.

«Ми дійшли висновку з командою журі, серед яких є декілька дизайнерів, що жоден поданий варіант не є остаточним, ми маємо його ще доопрацювати. Тому на громадських слуханнях ми вислухаємо всіх, хто хоче долучитися до цього проекту, і вже тоді оберемо одного переможця, чия концепція, на нашу думку, буде найбільш вдалою», – зазначив Андрій Білий.

Він також розповів, що фарбуватимуть лише новий транспорт або той, який проходив капітально-відновлюваний ремонт. «Ми не будемо застосовувати нову ліврею на старий неякісний транспорт, це однозначно. У нас є плани на закупівлю нової техніки, яка вже вже йтиме згідно з нашим стандартом. Ми очікуємо, що 50 тролейбусів 100 автобусів та 10 трамваїв, які ми закупимо по кредиту ЄБРР, вже будуть оформлені під нашу ліврею».

Додає, що транспорт, який вже встигли замовити без брендування, плануть розфарбувати до кінця жовтня. «Ми будемо забрендовувати транспорт поступово. Якщо ми робитимемо капітальний ремонт трамваїв чи тролейбусів, то вони вже будуть виходити з ремонту одразу оновленими. Коли буде визначено в якому місці буде знаходитись логотип міста, ми зможемо спланувати по часу і орієнтовно до кінця року вже згідно з новою схемою нанести фарбування», – зазначив Андрій Білий.

Також Андрій Білий додав, що кошти на реалізацію проекту ще не були виділені, адже кошторис зможуть підрахувати лише після визначення переможця. «В залежності від складності лівреї, ми визначимося з бюджетом. Якщо це будуть незначні кошти, то будемо робити швидше, якщо буде необхідна більша сума, ніж планували, то будемо спочатку вибірково фарбувати. Можливо рекламні компанії в межах партнерства погодяться реалізувати наш проект на безкоштовній основі», – зазначив він.

Нагадаємо, що у 2015 році Львівська міська рада вже проводила конкурс на брендування громадського транспорту. Тоді переміг проект, який передбачав розфарбування транспорту в біло-зелено-оранжеві кольори. Однак в подальшому проект так і не був реалізований через брак фінансування.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі