Міграція з України набула загрозливо високих розмірів, – голова Ради НБУ

Трудова міграція з України набуває загрозливих для держави та її економіки масштабів

Трудова міграція з України набуває загрозливих для держави та її економіки масштабів

Про це пише голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook

«Національний банк вже двічі цього року привертає увагу суспільства до наслідків трудової міграції для нашої країни. Так, в Інфляційному звіті НБУ за січень 2018 року зазначалося, що частка мігрантів у населенні віком 15-70 років становить 8%», – заявив Богдан Данилишин.

За його словами, якщо вірити цим оцінкам, то масштаби трудової міграції в Україні набули загрозливо високих розмірів для майбутнього економічного процвітання країни.

Він зазначає, що нова хвиля трудової міграції зумовлена багатьма факторами, найважливішими з яких є військова агресія, глибока і тривала економічна криза і безробіття.

«Природно, що українці шукають перспективи вищих заробітків та кращих систем соціального забезпечення», – зауважив Данилишин.

Так, на І квартал цього року безробіття серед економічно активного населення в Україні склало 9,7%, а серед населення працездатного віку – 10%. І це попри масштабну міграцію з України.

«Хоча ці показники дещо краще, ніж за аналогічний період минулого року, все ж вони свідчать про те, що ситуація на вітчизняному ринку праці лишається напруженою. Отже, нинішня хвиля трудової міграції українців по суті є певним запобіжним клапаном в умовах низьких можливостей на батьківщині».

Відтік кваліфікованих кадрів за кордон у купі зі старінням населення є справжнім викликом для держави.

«Витік мізків, зокрема, означає: втрату державних ресурсів, вкладених в їх освіту; звуження промисловості; погіршення ділового середовища», – пише голова Ради НБУ.

За його словами, лише підвищення заробітних плат та стрімкий економічний розвиток зможуть врятувати ситуацію.

категорії
Суспільство

Публікації по темі