Мінекономрозвитку удосконалює модель формування ціни на продукцію і послуги ОПК

Проект розроблений з метою вдосконалення чинної моделі формування ціни на продукцію.

13 лютого Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни до порядку формування ціни на продукцію оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Про це інформує прес-служба Мінекономрозвитку.

Проект відповідної постанови розроблений з метою вдосконалення чинної моделі формування ціни на продукцію, роботи, послуги оборонного призначення у разі, коли відбір їхніх виконавців і постачальників здійснюється без застосування конкурентних процедур.

Ініційована Мінекономрозвитку постанова конкретизує склад витрат, що включаються до статей калькуляції на продукцію і послуги оборонного призначення під час формування ціни.

Так, зокрема, документ передбача:

включити до складу прямих операційних витрат витрати на придбання напівфабрикатів та комплектуючих виробів, допоміжних та інших витрат,

включити до витрат, що пов’язані з виконанням дослідних робіт, ремонтом та модернізацією військової та спеціальної техніки, витрати на соціальне страхування та інші витрати, які не знайшли відображення у зазначених статтях витрат,

включити до витрат на заробітну плату витрати на заробітну плату працівників, що не включені безпосередньо до штату підприємства, а виконують свою роботу згідно з цивільно-правовим договором.

Ухвалене рішення створює умови для встановлення обґрунтованої ціни на продукцію оборонного призначення з уникненням при цьому необґрунтованих витрат для підприємств-виконавців державного оборонного замовлення, що сприятиме підвищенню їх ефективності.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Кабінет Міністрів затвердив розроблений Мінекономрозвитку Порядок формування і ведення Державного реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі.

Проект відповідної постанови розроблено з метою активізації процесів імпортозаміщення та розвитку кооперації підприємств ОПК України.

Реалізація ініціативи Мінекономрозвитку дозволить сформувати єдину базу даних виробників та користувачів продукції оборонного призначення, поставки якої в Україну повністю або частково зупинені – критичний імпорт. Передбачено також, що єдина база виробників продукції оборонного призначення допоможе розширити коопераційні зв’язки між ними, що дозволить завантажити власні виробничі потужності та покращить освоєння виробництва нової продукції.

категорії
Суспільство

Публікації по темі