Міненерговугілля доручили врегулювати ситуацію із виплатою зарплати львівським шахтарям

Відповідне доручення Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр України, дав у ході наради, яка відбулася вчора в КМУ.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в стислі терміни має врегулювати ситуацію із виплатою заробітної плати шахтарям, що працюють на ДП «Львівугілля».

Про це сьогодні, 13 грудня, інформує Урядовий портал.

Зазначено, що відповідне доручення Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр України, дав у ході наради, яка відбулася вчора в КМУ за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості І.Насалика, Голови Львівської ОДА О.Синютки, народного депутата Михайла Бондара, голови Профспілки працівників вугільної промисловості Віктора Турманова, керівництва ДП «Львіввугілля», ПАТ «Центренерго» та ДП «Держвуглепостач».

Володимир Кістіон повідомив, що ДП «Львіввугілля» за 11 місяців 2018 року видобуло 1 млрд 293 млн т вугілля, що на 66,5 млн т вугілля більше, ніж за відповідний період 2017 року.

«Такий обсяг видобутку був достатнім для забезпечення беззбитковості підприємства. Більше того, цьогоріч ДП «Львіввугілля» отримало майже 90 млн грн бюджетних коштів на погашення боргів із заробітної плати та технічне переоснащення шахт. Зарплатна заборгованість, що утворилася за жовтень, має бути ліквідована невідкладно», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

І додав, що у 2017 та 2018 роках Уряд передбачив державні гарантії для фінансування інвестиційних проектів на шахтах «Відродження» (112,2 млн грн) та «Степова» (228,1 млн грн), які, на жаль, не були реалізовані.

«Міненерговугілля має результативніше працювати над реформою вугільної галузі, запустити врешті-решт роботу Національної вугільної компанії. Працювати постійно в пожежному режимі неможливо. Потрібно вже перейти до конкретних кроків, які забезпечать країні необхідні обсяги вугілля та впевненість шахтарям у завтрашньому дні», – резюмував Віктор Кістіон.

Нагадаємо, вчора повідомляли, що Червоноградська місцева прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за цим фактом відповідно до  ч.1 ст. 175(невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат).

Санкція статті передбачає передбачає покарання у виді штрафу під п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі