Мінімальна зарплата в Україні перевищила показники Білорусі та Росії

Уперше за багато років рівень мінімалки українців перевищив аналогічні показники Росії та Білорусі.

Уперше за багато років рівень мінімалки українців перевищив аналогічні показники Росії та Білорусі.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Сергій Ніколайчук у FACEBOOK.

За його словами, останніми роками Україні вдалося нівелювати відставання, яке фактично з’явилося після кризи 2008 року і поглибилося в результаті кризи 2014-15 років.

Чинники, які сприяли підвищенню рівня мінімальної зарплати:

  • стійкі темпи зростання ВВП з 2016 року;
  • додатковий “підігрів” ринку праці процесами міграції, що стимулює навіть вищі темпи зростання реальних заробітних плат порівняно з темпами зростання продуктивності. Значні доходи від трудової міграції зумовлюють вищі темпи зростання національного доходу порівняно з ВВП, що теж тисне на заробітні плати;
  • підвищення соціальних стандартів з 2016 року відбувається дещо швидшими темпами порівняно зі зростанням економіки

“У подальшому ці ж фактори (зростання продуктивності праці, процеси міграції та політики з перерозподілу доходів) та їхня комбінація визначатимуть динаміку соціальних стандартів. Головним чинником все ж у цьому процесі є підвищення ефективності економіки і зростання продуктивності праці, що буде зумовлювати як підвищення заробітних плат загалом по економіці, так і її мінімального рівня”, – зазначає Ніколайчук.

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
Суспільство

Публікації по темі