Мінрегіон планує встановлювати громадські вбиральні у парках та на пляжах

Міністерство регіонального розвитку пропонує нові ДБН.

Міністерство регіонального розвитку пропонує нові ДБН: у парках та на пляжах мають встановлювати не біотуалети, а вакуумні санвузли через кожні 700 метрів.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Банальна проблема знайома всім – відсутність туалетів у парках, на пляжах та інших зонах відпочинку. Сьогодні таких дуже багато, якщо не більшість. Зараз ми переглядаємо будівельні норми щодо благоустрою і одна з важливих пропозицій змін – обов’язково влаштовувати у всіх парках, на пляжах та інших рекреаційних зонах сучасних вбиралень в достатній кількості. Наприклад, через кожні 700 метрів», – зазначив заступник Міністра Лев Парцхаладзе.

Планують встановлювати не біотуалети, а вакуумні санвузли, які є більш прийнятними та зручними у використанні та не залежать від централізованої каналізації. Інклюзивний аспект також повинен враховуватись. Туалети повинні мати  спеціальні кабінки для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Крім того, там мають бути сповивальні столики для немовлят.

Довідка

ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлюють вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі