Мінрегіон пропонує використовувати геосинтетичні матеріали в дорожньому будівництві

Це дозволить зміцнити дорожнє покриття.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує ширше використовувати геосинтетичні матеріали при проектуванні дорожнього покриття

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Пропонують ширше використовувати такі матеріали як геотекстиль, геосинтетичні гратки і сітки, геомембрани та геокомпозити. За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.

“Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже кілька десятиліть вони повсюдно застосовуються в Європі. Сьогодні у світі випускається близько 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно. І це не дивно, адже, по-перше, це економічно вигідно — геосинтетичні матеріали дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг, і, по-друге, екологічно — зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт. Ми також повинні переймати цей досвід і більш широко застосовувати ці рішення при будівництві доріг, тому акцентуємо на цьому особливу увагу у ДБН”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Додамо, що найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні застосовуються при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю тощо.

Довідка 

Геосинтетичний матеріал — загальний термін, який описує рулоний, стрічковий або об’ємний (у вигляді трьохмірної структури) матеріал, один із компонентів якого виконаний із синтетичного або натурального полімеру, який використовують у контакті із ґрунтом і (або) іншими матеріалами в дорожньому, геотехнічному та цивільному будівництві.

категорії
Суспільство

Публікації по темі