Мінрегіон вивчає можливість проектувати в містах сучасні засоби заспокоєння трафіку для підвищення безпеки руху

Наразі розглядається можливість проектувати у великих містах сучасні технічні засоби для підвищення безпеки руху та заспокоєння трафіку, які сприятимуть штучному зниженню швидкості.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм (ДБН) щодо вулиць і доріг населених пунктів.

Повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Наразі розглядається можливість проектувати у великих містах сучасні технічні засоби для підвищення безпеки руху та заспокоєння трафіку, які сприятимуть штучному зниженню швидкості.

“Сьогодні спеціальні острівці, виступи та інші вигини руху — невід’ємна частина європейських доріг. Вони проектуються для того, аби штучно знижувати можливу швидкість руху, тим самим підвищуючи уважність та обережність водіїв, а, отже, і безпеку на дорогах. Наразі ми вже внесли пропозицію у ДБН щодо доріг загального користування для облаштування таких технічних засобів заспокоєння трафіку при в’їзді в населені пункти і зараз вивчаємо необхідність проектування таких систем і в самих містах. Особливо у місцях підвищеної небезпеки на дорогах”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Європейська практика штучного заспокоєння трафіку називається “traffic calming”. Це комплекс заходів з дизайну доріг для створення штучних виступів та вигинів на дорогах, щоб уповільнити дорожній рух чи зменшити пропускну здатність транспорту.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть унеможливленню перевищення дозволеної швидкості руху в містах, зменшенню кількості ДТП на дорогах та загалом підвищенню безпеки руху.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП “ДерждорНДІ”.

категорії
Суспільство

Публікації по темі