Мінекономрозвитку здійснило аналіз стану реалізації проектів міжнародної технічної допомоги (МТД) у 2018 році на підставі моніторингу, наданого їхніми бенефіціарами. Як відомо, міжнародна технічна допомога – це ресурси та послуги, що надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України відповідно до міжнародних договорів.

У 2018 році в Україні реалізовувалось на 109 проектів (майже на $1 млрд) МТД більше, ніж у 2017 році.

Традиційно найбільшими донорами у 2018 році для України були США – понад $ 2 млрд (124 проекти), ЄБРР – $759,7 млн (44 проекти), ЄС – $ 522,3 млн (235 проектів), Німеччина – $386,9 млн (39 проектів), Канада – $152,3 млн (18 проектів).

Водночас розподіл обсягів фінансування у межах міжнародної технічної допомоги за сферами цільового призначення у 2018 року розподілився так: національна безпека і оборона – $1,2 млрд (28%), ядерна безпека (без урахування Чорнобильського фонду) – $819,1 млн (20%), урядування та громадянське суспільство – $509,8 млн (12%), відновлення Донбасу і підтримка внутрішньо переміщених осіб – $356,7 млн (9%), регіональний розвиток – $334,7 млн (8%), енергетика та енергоефективність – $262 млн (6%), охорона здоров’я – $137 млн (3%), освіта і наука – $120,8 млн (3%).

Нагадаємо, як повідомляли, у 2019 році Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запустить кілька інноваційних проектів.

В системі ProZorro за підтримки EU Association Lab буде створено зручний електронний сервіс, з яким публічні замовники зможуть використовувати при проведенні тендерів не лише критерій найменшої ціни, а й критерії якості, екологічності, енергоефективності, витрат життєвого циклу товару та послуг. Таким чином відповідно підвищиться якість та безпека предметів закупівлі, і публічні кошти будуть витрачатися більш ефективно. Також це стане додатковою мотивацією для бізнесу пропонувати інноваційні, енергозберігаючі та екологічні продукти та послуги.

Команда проекту вже дослідила основні потреби замовників та учасників системи публічних закупівель. Зараз проект переходить на стадію технічної розробки сервісу та визначення нецінових критеріїв найкращими галузевими експертами.

Ще один проект має змінити ставлення суспільства до безпеки споживання нехарчової продукції. Планується запуск мобільного додатоку, завдяки якому споживачі отримають вільний та майже миттєвий доступ до інформації про те, як зробити правильний вибір товару, до кого звертатись у разі придбання небезпечної продукції. В той же час, бізнес зможе дізнатись, як саме виробляти чи продавати безпечні продукти. Зараз команда займається розробкою технічного завдання, на базі якого буде проведено закупівлю послуг з розробки додатку.