Мін’юст підписав меморандуми, які покращать ситуацію зі сплати аліментів боржниками

За його словами, нині понад 108 тисяч боржників не мають ні роботи, ні житла, ні майна.

Міністерство юстиції підписало з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці два меморандуми про співробітництво, які забезпечать подальше покращення показників повернення заборгованих аліментів дітям.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

«Сьогодні ми розпочали наступний етап нашої кампанії зі стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Завдяки цим меморандумам ми отримаємо нові інструменти для погашення заборгованості», – наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, нині понад 108 тисяч боржників не мають ні роботи, ні житла, ні майна. Перший з підписаних меморандумів, забезпечить обмін з Державною службою зайнятості інформацією щодо вакантних посад по всій Україні.

«Ми пропонуватимемо боржникам добровільно працевлаштуватися на роботу. Якщо вони не захочуть самостійно працювати й отримувати дохід, щоб виконувати свій обов’язок перед дітьми, ми направлятимемо їх на роботу через інструмент суспільно корисних робіт», – зазначив Міністр юстиції.

Другий меморандум, який Мін’юст підписав Державною службою України з питань праці підходить до вирішення цієї проблеми з іншого боку.

«За минулий рік ми отримали близько 10 тисяч скарг від батьків, які проживають з дітьми про те, що боржники працюють неофіційно й отримують зарплату в конвертах. Вони таким чином не лише ухиляються від обов’язку сплачувати аліменти, а й не платять податки, що також є порушення українського законодавства», – повідомив Павло Петренко, Міністр юстиції України.

Підписаний меморандум передбачає, що Міністерство юстиції надаватиме інформацію про факти незаконного отримання коштів від роботодавців органам Держслужби з питань праці.

«Інспектори Держпраці приходитимуть з інспекційними перевірками на такі підприємства. Ми плануємо вирішити дві проблеми. Перша – легалізувати зарплати аліментників і змусити останніх заплатити власним дітям. Друга – навести лад на підприємствах, які через такі сірі схеми порушують українське законодавство і не платять податки, відбираючи право дітей на отримання аліментів», – підкреслив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко нагадав, що минулого року було імплементовано 2 великих пакети законодавчих ініціатив, завдяки яким вдалося лише за рік стягнути на користь понад півмільйона дітей 4,6 млрд грн боргів з аліментів.

За словами заступника Міністра юстиції Світлани Глущенко, меморандуми дають можливість повною мірою поширювати серед боржників інформацію про те, як їм знайти роботу. Окрім цього в усіх органах Державної виконавчої служби буде розміщена інформація про те як діяти боржнику, якщо він не має офіційного місця роботи.

«Така робота не може бути успішною без контролю роботодавців, які сьогодні використовують найману працю. Саме тому другий меморандум націлений на те, щоб привести в правове поле всіх роботодавців, які у своїй роботі допускають порушення трудового законодавства і використовують неофіційне працевлаштування боржників», – додала Світлана Глущенко.

категорії
Суспільство

Публікації по темі