“Місць на кладовищі у Львові вистачить максимум на 3 роки”, –  Юлія Гвоздович

У Львові щомісяця помирає понад 800 людей.

Юлія Гвоздович, депутат від фракції “Українська галицька партія”, звернулася з депутатським запитом щодо пошуку нових земельних ділянок для поховань у місті Львові

Про це вона повідомила сьогодні, 25 квітня, під час пленарного засідання Львівської міської ради.

За даними ЛКП “Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг”, сьогодні Голосківський цвинтар є єдиним чинним цвинтарем для львів’ян, а на Янівському, Сихівському, Личаківському кладовищах дозволено лише підхоронювати.

Водночас, відповідно до даних Державної служби статистики, у місті Львові щомісяця помирає понад 800 людей, а площа Голосківського кладовища становить меншя як 75 га. “Неодноразово наголошувалося, що місць на цьому кладовищі вистачить максимум на 3 роки. Саме тому місту Львову в найближчий час необхідно додатково долучити ділянку розміром 180 га для утворення нового кладовища”, – заявила Юлія Гвоздович.

Окрім того, за її словами, на Голосківському цвинтарі мав бути розташований крематорій та колумбарій, але їх будівництво було припинено. На думку Юлі Гвоздович, у Львівській області слід відновити роботу над забезпеченням можливостей для альтернативних видів поховань, окрім захоронення у землю: екопоховань або кремації.

“Дійсно є брак землі для наших кладовищ, тому ми звертаємося до тих, хто має бажання продати місту таку землю, ми готові такі земельні ділянки купувати”, – підсумував це питання міський голова Андрій Садовий.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі