Міська рада не в змозі підрахувати збитки від потопу

До ліквідації наслідків потужної зливи, що пройшла у Львові у п’ятницю, 17 серпня, було залучено 1790 осіб та 33 одиниць техніки.

До ліквідації наслідків потужної зливи, що пройшла у Львові у п’ятницю, 17 серпня, було залучено 1790 осіб та 33 одиниць техніки.

Про це повідомили під час брифінгу у Львівській міській раді.

Найбільше постраждали вулиці Городоцька, Залізнична, Героїв УПА, Сахарова, Кульпарківська, Торф’яна.  У місті впало 10 дерев, зафіксовано 9 місць просідання грунту або руйнування тротуарів, затоплені підвальні приміщення та ряд вулиць.

«Минулої п’ятниці у Львові була сильна злива — випало 28% місячної норми опадів. В результаті сильної зливи були підтоплені ряд вулиць — вул. Сахарова, вул. Джерельна, вул. Городоцька, вул. Торф’яна. До ліквідації наслідків негоди були залучені працівники усіх комунальних служб, котрі працювали в в п’ятницю до пізньої ночі. В суботу також працювали працівники ШРП і ЛКП — це 1790 осіб і 33 одиниці техніки — це підмітальна техніка, водовозки, машини з насосами, щоб викачувати воду з підвалів», – розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Також вона зазначила, що ліквідація наслідків негоди продовжується до сьогодні. «Зокрема, працюють люди в підвальних приміщеннях, також ліквідовують просідання на хідниках і проїзній частині вулиць. Є деякі будинки, де підтопило сходові клітки, їх ремонт буде проведено після того, як вони підсохнуть», – розповіла Ірина Маруняк.

Водночас, як зазначив Володимир Васильченко, заступник головного інженера з каналізаційного господарства ЛКП «Львівводоканал», вини каналізаційних мереж у підтоплені вулиць немає. «Каналізація працювала справно, лише вона сприйняла всю воду не одномоментно, а з часом, адже об’єм був утричі більший звичайного. Щодо підтоплень на вул. Торф’яна — пр. Чорновола — це місце, де сходяться колектори великого діаметру і де сходиться 90% води зі Львова. Тому там каналізація була неспроможна сприйняти таку кількість води швидко. Саме там було 60 тис. м3 в годину. Тому потрібен був час. Час пройшов, вся вода була забрана», – розповів він.

Він також додав, що очисні споруди приймають 20 тис. м3 стоків у суху погоду натомість протягом години 17 серпня на очисні споруди надійшло 60 тисяч метрів кубічних води. «Отож, зрозуміло, що необхідний був час, щоб прийняти цей об’єм води. Наразі в нас є проект реконструкції очисних споруд. Після проведених робіт очисні зможуть прийняти більше стоків — якщо зараз приймають 490 тис. м3, то до 600 тис. м3 зможемо збільшити», – розповів Володимир Васильченко.

Варто також зазначити, що представники міської ради не змогли відповісти на питання, на яку суму нанесено збитків місту, а також скільки коштуватиме ліквідація наслідків негоди.

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі