Міська рада розглянула петиції про будівництво сміттєперобного заводу

Протягом 1 години депутати «мирно» розглядали 3 петиції, які стосувались будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.

У четвер, 20 вересня, депутати ЛМР розглядали два проекти ухвал, які стосувалися петицій львів’ян про заборону будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13 і пошук нової ділянки для будівництва заводу за межами Львова.

Петиції стосовно заборони будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій,13 не підтримали. Першу ухвалу підтримало тільки 12 депутатів з 56, другу – 16.

Михайло Куртяк, учасник ініціативної групи мешканців, повідомив, що до цього відповіді на звернення мешканців не були отримані.

«Ми не проти того заводу, але ми категорично проти, щоб його будували у такому чудовому екологічно чистому місці», – додав Михайло Крутяк.

Маркіян Лопачак, член фракції ВО «Свобода», звернувся до Андрія Садового: «Ми чули, що була проведена колосальна робота зі сторони особисто Вас та виконавчих органів ЛМР. Інформували людей, які живуть поруч вулиці Пластової, проводили екскурсії в Польщу, де показували аналогічні заводи. З Ваших слів – всі питання були зняті і люди підтримують цей проект. На жаль, вчора та на попередніх громадських слуханнях Ви не були присутні. Не виступали перед людьми, не переконували їх. Тому, на даний момент, ми маємо петицію, яку зареєстрували мешканці вулиць Старознесенська, Пластова та інших прилеглих вулиць. Крім цього, навздогін була зареєстрована інша петиція».

Як зазначив Маркіян Лопачак, вирішення такої проблеми можливо виключно за рахунок двох ключових факторів: максимальна прозорість усіх інвестиційних речей, а також максимальне інформування людей.

Згодом депутати розглянули ще одну ухвалу, яка стосувалася підтримки будівництва сміттєпереробного заводу у Львові. Автором петиції є Ольга Войтенко.

Петро Адамик, голова фракції Блоку Петра Порошенка, додав то тексту петиції 2 пункти: що дана процедура має пройти екологічну експертизу і має пройти процес підтримки мешканцями м. Львова.

Разом із зауваженнями до тексту 31 депутат проголосував «за», 3 — «проти» та один депутат утримався.

Тарас Чолій, член фракції «Українська галицька партія», зазначив, що Ольга Войтенко працює у Львівському центрі туризму, тобто вона має відношення до ЛМР.

«Я прошу припинити заповнювати петиції працівниками ЛМР. Це штучна петиція. Ви хочете сказати, що це демократія? Це симуляція», – обурився Тарас Чолій.

Ігор Телішевський додав, що більшість підписів у петиції належать працівникам комунальних установ, адміністрації, родичам депутатів.

«Садовий – маніпулятор громадської думки», – підвів підсумок Ігор Телішевський.

Член фракції «Українська галицька партія» Ігор Дякович запропонував на майбутнє відмовитись від громадських слухань.

«Ми чуємо тільки ті громадські слухання, які пасують під роботу управлінців і Вашої, Андрій Іванович, особисто», – зауважив Ігор Дякович.

Зазначимо, що завод планують побудувати на вулиці Пластовій,13. Працюватиме він на основі механіко-біологічної технології переробки. Замовником будівництва є ЛКП “Зелене місто”. Раніше, місцеві жителі виступили категорично проти цього будівництва, оскільки вважають, що воно стане ще однією екологічною катастрофою.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі