Міськради повинні розробити стратегію розвитку транспортної системи на 30-40 років

КСТ повинна бути окремим документом на основі затвердженого генерального плану міста.

Міста з населенням понад 100 тисяч осіб мають розробити довгострокову стратегію розвитку транспортної системи — комплексну схему транспорту (КСТ) з перспективою на 30-40 років, відповідно до нових ДБН.

Про це повідомляє прес-служба Мінгеріону.

КСТ повинна бути окремим документом на основі затвердженого генерального плану міста.

Зазначимо будівельні норми щодо містобудування — ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій” діють від 1 вересня 2018 року.

“Згідно з новими містобудівними ДБН для ефективної організації та раціонального розвитку транспортного руху у великих містах, а саме з чисельністю населення від 100 тисяч, мають розроблятися комплексні схеми транспорту. І не на 5-10 років, а довгостроково — на найближчі 30-40 років. Сьогодні наші населені пункти дуже стрімко розвиваються — села і селища перетворюються на міста, а міста, у свою чергу, на мегаполіси. Тому при їх забудові дуже потрібно враховувати пропускну здатність транспорту, необхідну кількість парковок для жителів тощо. Щоб не було такого, коли побудований великий ЖК, а до нього немає організованих транспортних маршрутів та під’їздів, недостатньо парковок і постійні затори зранку і ввечері, коли всі їдуть на роботу та з роботи. Тому місцева влада повинна брати на контроль це питання і вже зараз розробляти комплексні схеми транспорту для уникнення цих проблем”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

КТС передбачає аналіз діючої транспортної мережі, в яку входять:

— робота громадського та іншого міського транспорту;

— ефективність залізничних, морських чи авіаперевезень, автобусних, трамвайних та інших маршрутів;

— функціонування аеропортів, вокзалів, портів тощо.

До того ж, у КСТ повинні враховувати:

— соціально-економічні та планувальні особливості міста;

— зростання населення і території;

— розміщення  населення і його демографічна структура;

— перспективні зміни у розміщенні підприємств промисловості, будівництва, великих торгових й інших об’єктів;

— перспективний рівень автомобілізації.

Довідка:

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі