«Місто підігрує перевізникам у піднятті тарифу», – Святослав Товстига

Місто могло б конструктивно апелювати до перевізників якщо б воно розрахувало пасажиропотік

Згідно з рішенням виконкому ЛМР від 12 жовтня, конкурс з визначення перевізників на маршрутах загального користування буде перенесено ще на місяць. Причина – відсутність усіх документів.

В цей час перевізники, з якими укладені тимчасові договори хочуть підняти ціни на проїзд до 9 грн.

«2015 року Кабінет Міністрів прийняв постанову, згідно з якою місцевим органам заборонено регулювати тариф для регулярних перевезень у звичайному режимі. Якщо в перевізників є аргументи, тобто якщо вони можуть обґрунтувати проїзд вартістю 10 грн, то вони можуть поставити ці 10 грн в звичайному режимі на разову поїздку в перевезені і місцевий орган не може нічого апелювати. Якщо говорити простими словами, конкурс на визначення перевізника затягується, бо місто не хоче різкого підняття тарифу», – пояснює ситуацію Святослав Товстига, керівником громадської ради при управлінні транспорту ЛМР, радником міністра інфраструктури України

Проте перевізникам можна заперечити у піднятті цін: потрібно орієнтуватися на те, які є прибутки отримують вони від пасажирських перевезень.

«У формування тарифу входить вартість палива, зарплата і ще ряд складових.  Якщо видатки перевізників зростають, а прибуток ні, то відповідно, можна піднімати тариф.

Місто могло б конструктивно апелювати до перевізників якщо б воно виконало рішення виконавчого комітету ЛМР від 2017 року щодо вивчення пасажиропотоку в місті. Тобто ми знали, скільки їздить пасажирів в місті, ми б знали реальний прибуток. А знаючи реальний прибуток, ми б могли вже апелювати до видатків. Але місто ніяк не може замовити розрахування цього пасажиропотоку. Місто підігрує перевізникам у піднятті тарифу тими діями, що не вивчає пасажиропотік і робить себе тим самим безпорадним», – коментує Святослав Товстига.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі

Новини