Монетизація субсидій: гроші отримають не всі

Андрій Рева розповів про проект монетизації субсидій.

Монетизація субсидій, яку впровадять у 2019 році, не гарантує українцям отримання грошей.

Про це повідомив прес-центр Міністерства соціальної політики України.

Андрій Рева, міністр соціальної політики, розповів, що часткова монетизація субсидій була розпочата ще в 2017 році, і передбачала виплату залишку частини зекономленої суми субсидії, проте, більша частина поверталася до Державного бюджету.

“Монетизація, яка планується до впровадження з 2019 року, передбачає виплату усієї суми зекономленої субсидії громадянину – це його кошти на рахунку, і вони не можуть бути списані до бюджету”, – пояснив Міністр.

Проте, як зазначив Андрій Рева, необхідно розуміти, що субсидія це цільова допомога.

«Звичайна допомога передбачає виплату коштів, і людина сама обирає на що їх витратити; натомість, субсидія це цільова допомога на конкретні потреби, які стосуються оплати житлово-комунальних послуг», – додав урядовець.

За його словами, саме тому накладаються певні обмеження, адже ці гроші мають надійти до надавачів послуг. Тому, створюється окремий спеціальний рахунок, із якого можна переказати кошти виключно за тими рахунками, що зазначені під час звернення за субсидією.

«Після того, як людина сплатила свою частину рахунку і закінчився опалювальний сезон, людям перераховують усі зекономлені гроші на звичайні рахунки, і вони можуть їх використовувати на власний розсуд. Чим більше зекономлять – тим більше отримають грошей”, – заявив Андрій Рева.

Нагадаємо, що для отримання субсидії, громадянину потрібно написати заяву “про призначення житлової субсидії в грошовій формі”.

категорії
Суспільство

Публікації по темі