Monobank підключив BankID

Тепер його клієнти можуть користуватися сервісами iGov та інших державних порталів.

Monobank підключив BankID. Тепер його клієнти можуть користуватися сервісами iGov та інших державних порталів.

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі співзасновник банку Дмитро Дубілет.

“Ми підключили monobank до BankID! Тепер наші клієнти можуть користуватися сервісами iGov та інших державних порталів”, – йдеться в повідомленні. Дмитро Дубілет також додав, що BankID – це проект, який він запустив кілька років тому, ще працюючи в ПриватБанку. Відтоді BankID був визнаний на державному рівні і використовується безліччю е-сервісів в самих різних держорганах.

Також він написав, як користуватися послугою:

1. Необхідно обрати monobank в списку банків.
2. Потім відкриється QR-код. Його потрібно зчитати звичайною камерою.
3. Підтвердити одним дотиком передачу даних на державний сайт.

За його словами, завдяки тому, що монобанк – це mobile-only банк, вони змогли реалізувати інтеграцію більш витончено, ніж в інших банках.

На сьогодні найбільш поширеними є BankID від Ощадбанк та Приватбанк.

Нагадаємо, що з метою надання можливості отримувати дистанційно банківські послуги впроваджується механізм віддаленої ідентифікації клієнтів банків через Систему BankID. Зокрема, такий підхід надасть можливість клієнтам банків дистанційно відкривати рахунки без необхідності відвідувати відділення банку.

При цьому для надання банківських послуг обов’язковими умовами є виконання вимог фінансового моніторингу, а саме: проведення перевірки ідентифікаційних даних, отриманих з різних джерел (ЕЦП/кваліфікований цифровий підпис; система BankID НБУ; копії документів, завантажені на сайт надавача послуг та підписані ЕЦП клієнта).

Довідка

BankID – це спосіб електронної автентифікації громадян за допомогою їхніх даних в банку, де вони обслуговуються.

Щоразу, коли особа хоче скористатися електронною послугою, портал формує електронний запит до банку, де особа є клієнтом, для отримання її персональних даних. Це може бути ПІБ, паспорт, ІНН, адреса, електронна пошта та інші дані – залежно від порядку надання конкретної електронної послуги. На підставі отриманих даних і проводять електронну автентифікацію особи.

BankID має нижчий рівень довіри, ніж електронний цифровий підпис, та може застосовуватися не для всіх електронних послуг – лише найменш ризикових.

категорії
Суспільство

Публікації по темі