МОЗ оновило алгоритм надання медичної допомоги хворим на COVID-19

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар.

Міністерство охорони здоров’я України оновило стандарти щодо надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

Стаціонарне лікування має обов’язково надаватися:

  • хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
  • пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.

До цієї групи ризику відносяться пацієнти: з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії; декомпенсованим цукровим діабетом; з імуносупресивними станами; тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем; нирковою недостатністю; аутоімунними захворюваннями; тяжкими алергічними хворобами; цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації та онкологічними захворюваннями.

Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов’язаного з COVID-19.

Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

Довідка

Наказ про “Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19” ґрунтується на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі