МОЗ України вперше затвердило всі програми номенклатур до нового року

Міністерство охорони здоров'я України вже затвердило всі 41 програму номенклатур закупівель на 2019 рік.

Міністерство охорони здоров’я України вже затвердило всі 41 програму номенклатур закупівель на 2019 рік.

Про це повідомлено на офіційному сайті МОЗ України.

Відтепер українські пацієнти зможуть отримати ліки за багатьма важливими напрямами набагато швидше.

При формуванні номенклатур експертна група оновила переліки ліків, які закуповуватимуть за кошти Державного бюджету на 2019 рік через міжнародні організації, із урахуванням антикорупційних складових. Наприклад, наявність дозувань, які існують лише в одного виробника і, відповідно, обмежують конкуренцію в процесі закупівель.

Також впроваджено процес перегляду номенклатури у відповідності до міжнародних та українських клінічних протоколів і настанов, економічної доцільності та наявності дискримінаційних дозувань. Такі зміни позитивно вплинуть на доступ пацієнтів до ліків. Наприклад, очікується поліпшення доступу до якісних ліків для дітей з інгібіторною формою гемофілії А завдяки зміні схеми лікування тощо.

Водночас, в рамках проведення аудиту номенклатури по напряму “Доросла онкологія” був оновлений якісний склад ліків.  Завдяки позитивним змінам МОЗ України зможе заощадити близько 40 мільйонів гривень і закупити більше препаратів для онкохворих пацієнтів. Крім того, завдяки значному прискоренню закупівель в 2018 році, на цей напрям вдалося спрямувати додатково 910 мільйонів гривень, тобто більше ніж вдвічі підвищити забезпеченість ліками.

Додатково експерти розширили вікові групи пацієнтів, хворих на вроджені імунодефіцити та ювенільний ревматоїдний артрит. Вперше МОЗ України централізовано за кошти державного бюджету закупить необхідне лікування для пацієнтів, старших 18 років.

Ще однією новацією стало те, що у 2019 році Україна закуповуватиме життєво необхідні протези для дітей із вродженим недосконалим остеогенезом (“кришталеві діти”). Завдяки оптимізації напряму закупівлі ендопротезів експертам вдалось знайти необхідні кошти на це без залучення додаткового фінансування. Ліки, які запропоновано додатково включити до номенклатур за програмами, що наразі не мають додаткового фінансування, зможуть бути закуплені за умови виникнення заощаджених коштів за відповідними програмами.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі